GündemKarasuKocaaliSpor

Saha için  seferber oldu

Saha için  seferber oldu

Karasu’nun Karapınar Mahallesi’ndeki futbol sahasının kazanılması için Mahalle Muhtarı Oğuzhan Öztürk ve mahalle gençleri seferber oldu. 1967 Karapınarspor Kulübü Yöneticileri ile ilçe ve ilde temaslarda bulunan gençler sahanın kulübe kazandırılması konusunda ısrarlı.

 

Ataç ve Ekşi’ye ziyaret

1967 Karapınarspor Kulübü Yöneticileri ve Mahalle Muhtarı Oğuzhan Öztürk, mahallede atıl durumda bulunan futbol sahasının geri kazanılması için girişimlerde bulunmaya başladı. Karasu Gençlik Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç ve Sakarya Büyükşehir Belediyespor Başkanı Cevat Ekşi’ye ziyaretlerde bulundu. Karapınar gençliğinin spor sahasını kazanmak istediğini ve şu an atıl durumda bulunan mahalledeki futbol sahasının, ince dokunuşlarla geri kazanılabileceğini söyleyen Öztürk, ziyaretlerde bu taleplerini dile getirdiklerini söyledi.

Olumlu tepki aldık

Mahalledeki atıl durumdaki sahanın geri kazanılması noktasında teknik ve hukuki sorunlar olduğunu bildiklerini ancak gençliğin ihtiyacının da her şeyden daha önemli olması gerektiğini söyleyen Karapınar Muhtarı Oğuzhan Öztürk, “Biz gençlerimizin sahayı amacına uygun kullanması için girişimlerimizi sürdüreceğiz. Bununla ilgili kanuni ya da mevzuat düzenlemesini yapmak da idareci konumundaki müdürlerimize düşüyor. Kendileri bize bir yol haritası çizdi. Biz de bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Oğuzhan Öztürk ve mahalle gençliği bir takım ziyaretlerde bulundu.