Sağlıklı hizmet için adres güncellenmeli

 

Karasu nüfusunun 68 bin 844 olarak açıklandığını hatırlatan MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Şüphesiz bu sayılar hizmet edilen insan sayısını yansıtmamaktadır” dedi. Kara, “Karasu’da yerel hizmetlerin sağlıklı işleyebilmesi için yazlık olarak satılan konutlardaki vatandaşlarımızın ikametini Karasu’ya alması sağlanmalıdır” dedi.

 

ORANTISIZ DALGALANMA

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasını gerçekleştirdi. Başkan Kara, “İlçemizin nüfus dağılımı bilgileri açıklanmış Karasu’nun nüfusu da 68 bin 844 olmuştur. Şüphesiz ki bu sayılar hizmet edilen insan sayısını yansıtmamaktadır. Karasu’da yerel hizmetlerin sağlıklı işleyebilmesi için yazlık olarak satılan konutlardaki vatandaşlarımızın ikametini Karasu’ya alması sağlanmalıdır. İlçenin kışlık nüfusu baz alınarak yapılan planlamalar yaz aylarında sıkıntılara neden olmakta, orantısız dalgalanan nüfus nedeniyle yerel hizmetler güçlükle sağlanmaktadır” ifadelerini kullandı.

 

İNSANÜSTÜ GAYRET

Başkan Kara, “Karasu, Sakarya’nın nüfusu en hızlı artan ilçeleri arasında olmasına rağmen gerçek sayıların kayıt altında olmamasından dolayı yaz aylarında gerek hastane, gerek emniyet ve PTT gerekse belediye hizmetleri noktasında insanüstü gayret gösterilmesini zorunlu kılmaktadır. Sırf bu nedenle ilçede pek çok memur görev yapmak istememekte ve kışlık nüfusa göre planlanan devlet kurumları yaz aylarında alarm vermektedir. Bu duruma kalıcı çözüm bulunması hizmetlerin aksamaması ve vatandaşımızın hak ettiği hizmeti alması açısından önem arz etmektedir” dedi.

 

DESTEĞE HAZIRIZ

İlçemiz Limandere Mahallemizin bu yıl doğalgaz yatırım kapsamına alınmasının ardından Yuvalıdere ve Tepetarla Mahallelerimiz de doğalgaz talebinde bulunmuşlardır” diyerek açıklamasına devam eden Kara, “Bu mahallelerimizin de en kısa süre içinde yatırım kapsamına alınması için gereken tüm desteği vermeye hazır olduğumuzun da bilinmesini isteriz” dedi. Kara, “İlçemiz takımlarından Kızılcıkspor ve Güvenspor arasında oynanan 1. Amatör Küme müsabakasında yaşanan olaylar ile Kurudereli ailemiz ile Hendek Taşkısığı mahallesinde ikamet eden aile arasındaki düğünde çıkan kavga, ilçemizde üzüntüye neden olmuştur. Spor barış ve kardeşlik için düğün akrabalık bağı kurmak içindir. Bu noktada yaşanan olayların en kısa sürede tatlıya bağlanması, toplumsal huzurun sağlanması tek temennimizdir” sözlerini kullandı.

 

ÖNCE VATAN

Başkan Kara, “Milliyetçi Hareket Partisi geride kalan hafta Ankara Kızılcahamam’da Milletvekillerimiz ve Merkez Yürütme Kurulu üyelerimizin katıldığı toplantı düzenlemiştir. Bu toplantıda Lider Devlet Bahçeli’nin verdiği mesajlar net okunmalıdır. Milliyetçi Hareket Partisi’nin Cumhur İttifakı’na bağlılığı ve seçimlerin zamanında yapılması noktasındaki ifadelerdeki keskinlik ve kesinlik gözlerden kaçırılmamalıdır. Cumhur İttifakı çıkarlar, pazarlıklar ve gizli hesaplar üzerine kurulmuş bir ittifak değildir. Taksimatlar peşinde koşan insanların yeri Cumhur İttifakı değildir. Cumhur İttifakı ‘Önce vatan’ diyenlerin ve kendi çıkarlarını milli çıkarların ardında bırakanların ittifakıdır” dedi.

 

KAOS ÇIKARMA

Bizim yolumuz dikenlidir ve ayağını sevenler de bizim yanımızda yer almamaktadır” diyen Başkan Kara, “Lider Devlet Bahçeli’nin 2023 yılında yapılacak seçim öncesinde verdiği net mesaj Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı olduğudur. İkinci mesaj ise bir takım açıklamalarla Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden aday olmasının mümkün olmadığını savunanların şimdiden kaos çıkarma peşinde olduklarıdır. Sandıkta Cumhur İttifakı’nı yenemeyenler ayak oyunları ile de yenemeyecektir. Yeni dönemde de çıkarsız, pazarlıksız, menfaatsiz olarak Cumhur İttifakı’nın devamı için var gücümüzle mücadele edeceğimizin bilinmesini isteriz” diyerek açıklamasını sonlandırdı.