3. SayfaKarasu

Sağır’ın faili 18 yıl sonra yakalandı

 

Karasulu Jandarma Komando Er Serkan Sağır’ın katil zanlısı 18 yıl sonra yakalandı. Şehit Sağır’ın babası Resüller Mahallesi Muhtarı Yusuf Sağır, “Acımız tekrardan yinelense de sonunda adalet yerini bulacak” dedi.

 

HATAY’DA YAKALANDI

2003 yılında Tunceli’nin Mazgirt ilçesi Ataçınar Köyü yakınlarında Kuzey Irak’tan sızan pkk/kadekli teröristlerin askerlere ateş açması sonucu çıkan çatışmada Karasulu Jandarma Komando Er Serkan Sağır şehit düşmüştü. Sağır’ın katil zanlısı H.M. 18 yıl sonra yapılan operasyonla Hatay Kırıkhan ilçesinde yakalandı. Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamada, 2 Kasım 2021 günü saat 11:00 sıralarında Kırıkhan İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından aranan şahıslar ile ilgili çalışma sonucunda yabancı uyruklu H.M. isimli şahsın Kırıkhan ilçesindeki ikametinde ele geçirildiği duyuruldu. H.M. verdiği ifade de, saldırıda Karasulu Jandarma Komando Er Serkan Sağır ve Jandarma Komando Er Emin Urhan’ı şehit ettiğini itiraf etti. Katil zanlısı terörist H.M ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ACIMIZ DİNMEZ

18 yıl sonra acıları tazelenen Sağır ailesi ise bir kez daha aynı acı duyguları yaşadı. Şehit Sağır’ın babası Karasu Resüller Mahallesi Muhtarı Yusuf Sağır, “Yıllardır bu anı bekliyorduk. Evladımızın katili artık elini kolunu sallayarak sokakta gezemeyecek, başka hiçbir masumun kanına giremeyecek” dedi. Baba Sağır, “Bizim acımız terörist katil yakalanmış olsa bile asla ama asla dinmez. Ama artık biliyoruz ki devletimiz de bu katile gereken cezayı verecek. Sadece bu konuda içimiz rahat. Üzerinden 18 yıl geçmesine rağmen devletimizin de bu olayın peşini bırakmaması ve bize yıllar sonra bu haberi ulaştırması mutlu etti. Allah devletimizden razı olsun” ifadelerini kullandı. Baba Yusuf Sağır, ayrıca son günlerde ülke gündeminde sıkça yer alan şehit ailelerine yapılan sözlü saldırıları da şiddetle kınadıklarını belirtti.