Karasu

Randevu mu yok hizmet mi

Karasu’ya yakın ilçelerde nüfus ile ilgili hizmetler veriliyor ancak hizmetler için telefonla randevu verilmiyor. Telefonla randevu alamayan vatandaşlar da kendi ilçelerinde hizmet verilmediğini düşünüp Karasu’ya sıra alıyor. Hem vatandaş yoruluyor hem de Karasu’nun iş yükü artıyor.

 

HİZMET VAR TELEFONLA RANDEVU YOK

Ehliyet ile ilgili işlem yaptırmak için örneğin Söğütlü’den bir vatandaş 199’u arayıp randevu talebinde bulunduğunda kendisine o ilçede bu hizmetin verilmediği bilgisi iletiliyor. Oysa ki her ilçe nüfus müdürlüğünde bu hizmet bulunuyor. Ancak her hizmetin telefonla randevusu verilmiyor. Bu durumda vatandaşa başka bir ilçeye randevu almak isteyip istemediği soruluyor ve vatandaş da Karasu’ya geliyor.

 

İŞ YÜKÜ ARTIYOR

Kendi ilçesinden bir saate yakın bir yol gelen ve ardından Karasu İlçe Nüfus Müdürlüğü’nü ziyaret eden vatandaş, özellikle yaz aylarında yazlıkçıların da eklenmesi ile güç şartlarda çalışan kurumun iş yükünü artırıyor. Vatandaş için iş gücü ve zaman kaybı olan bu iletişim hatası, Karasulu memura da iş yükü ve angarya olarak yansımış oluyor. Bu durumun bir an önce düzeltilmesi ve iletişim hatasının düzeltilmesi bekleniyor.