Ekonomi

Ramazan’ın vazgeçilmezi baklava

 

Ramazan ayı gelince ilk akla baklavalar sofralarda yerini aldı. Sofraların gözdesi olan Habeş Usta Baklavaları, glikoz ve koruyucu, tatlandırıcı madde ve renklendirici içermiyor. Ayrıca Vatan Caddesi’nde halka açık olan üretim tesisinde de satışlar başladı.

 

1986’DAN GELEN LEZZET

Avrupa Birliği tarafından tescil edilen Karasu Habeş Usta Baklavaları, bu yılda Ramazan ayında sofraların gözdesi olmaya devam ediyor. 1986 yılından bu güne 35 yıllık tecrübe ile 17 yıldır Karasu’da üretilen Habeş Usta Baklavaları’nda birbirinden leziz tatlı çeşitleri yer almakta. Habeş Usta Baklavaları’nda fıstıklı ve cevizli baklava, şöbiyet, fıstıklı kuru baklava, havuç dilimi, Antep fıstıklı sarma, cevizli ev baklavası gibi ürünler bulunuyor. Karasu Vatan Caddesi No/88’de üretilen baklavalar Karasu halkının denetimine açık.

EN UYGUN FİYAT GARANTİSİ

Habeş Usta Baklavaları gerçek Antep baklava lezzetiyle, damaklarda muhteşem bir lezzet bırakıyor. Birbirinden lezzetli baklavaları Karasu halkına sunduklarını belirten İşletme Sahibi Habeş Pala, “Amacımız, müşterilerimize her zaman birinci sınıf baklava sunmak. Bunun için de tamamen el sanatıyla baklava üretiyoruz. Baklava hamuru el ile açıldığında, kıvamı, lezzeti, çıtırlığı ve görüntüsü katbekat daha iyi olduğundan dolayı her zaman birinci önceliğimiz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

İMALATHANEDEN HALKA

Ürettikleri baklava çeşitleri hakkında bilgi veren Pala, “Soğuk baklava, midye şöbiyet, havuç dilimi, özel dürüm, fıstıklı baklava, çikolatalı baklava, fıstık sarma, fıstıklı kadayıf, kuru baklava, sütlü nuriye, ceviz dürüm, ceviz burma, ev baklavası, cevizli baklava, ekmek kadayıfı, şekerpare, tulumba, halka tatlısı ve güllaç üretiyoruz. Ramazan ayı boyunca satışımız mevcut olacak” ifadelerini kullandı.

PAKET SERVİS

Tüm tatlı çeşitlerinin Karasu’da üretildiğini belirten Pala, “Bugüne kadar yediğiniz tatlıları unutun, herkes tatlı yapar, Habeş Usta baklava yapar. Siz değerli müşterilerimiz Karasu Atatürk Bulvarı Stat Caddesi’nde bulunan satış noktamıza bekliyoruz. Bilgi almak, her türlü görüş ve önerileriniz için 0264 718 76 46 numaralı telefonlarımızdan bize ulaşabilirsiniz. Siz de bu lezzetleri denemek için hemen Habeş Usta Baklavalarına gelerek, kalitenin ve lezzetin buluştuğu adresi ziyaret edebilirsiniz” şeklinde açıklamalarda bulundu. Gülcan Elmalı