Karasu

Polis Haftası Karasu’da kutlandı

 

8-14 Nisan Polis Haftası dolayısıyla Pazar günü Karasu İlçe Kaymakamlığı önünde çelenk töreni düzenlendi. Atatürk Büstü’ne çelengini sunan İlçe Emniyet Müdürü Halil Akyol, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Herkesin polisi kendi vicdanıdır’ sözü ile toplum, birey ve polis ilişkisinin önemi bir kez daha hatırlatıyoruz” dedi.

 

ANNE KADAR ŞEFKATLİ

Karasu Kaymakamlığı binası önünde Pazar günü 8-14 Nisan Polis Haftası dolayısıyla çelenk töreni düzenlendi. Tören, Karasu İlçe Emniyet Müdürü Halil Akyol’un Atatürk Büstü’ne Emniyet Müdürlüğü çelengini sunmasıyla başladı ve ardından ise saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Törende Halil Akyol, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Akyol, “Bir asker kadar disiplinli, bir hukukçu kadar hukuk adamı ve bir anne kadar şefkatli olan Türk polisi hukukun üstünlüğüne dayanarak, toplumda huzur ve düzeni sağlamak, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak, devletimizin bekası, milletimizin güvenliği için gerektiğinde canını ve malını feda etmekten kaçınmadan, gece gündüz demeden görevinin başındadır” ifadelerini kullandı.

 

ASLA MÜMKÜN OLMAYACAK

Akyol, “Tarihi binlerce yıla dayanan kadim Türk devletimizin teminatı olan, Türk polisi Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, insan haklarına saygılı, demokratik, laik, sosyal, hukuk devletinin önemli kurumu olmanın önemi ve bilinci içerisinde kişilerin toplum ve refahı, huzur ve mutluluğunu sağlamak için neredeyse iki asırlık bilgi birikimi ve deneyimi ile görevini yerine getirmeye devam etmektedir” dedi. Akyol, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Herkesin polisi kendi vicdanıdır’ sözü ile toplum, birey ve polis ilişkisinin önemini bir kez daha hatırlatıyor. Bugüne kadar yerine getirdiğimiz görevlerimiz sırasında gücünü ve desteğini her zaman yanımızda hissettiğimiz aziz milletimizin desteği olamadan başarıya ulaşmanın asla mümkün olmayacağını biliyor, milletimizin katkılarını bundan sonrada yanımızda olmasını temenni ediyoruz” dedi.

 

TEBRİKLER KABUL EDİLDİ

Akyol, “177. kuruluş yıldönümümüzün hep birlikte coşkuyla kutlamanın mutluluğunu yaşarken devletimizin ve milletimizin selameti uğruna hayatını feda eden tüm şehitlerimizin aziz hatıralarını rahmetle anıyoruz” şeklinde konuştu. Törende Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, parti ilçe başkanları, daire amirleri, polis memurları, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı. Akyol, çelenk sunma törenin ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne kadar yürüyerek vatandaşların tebriklerini kabul etti. (HABER: Bahar Kaya)