KarasuSiyaset

Petekleriyle birlikte arı kovanı hediye etti

 

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Sakarya ziyaretinde kendisine bal hediye eden genç girişimci Lale Koç için Deva Partisi Karasu İlçe Başkanı Abdullah Çatalbaş’a talimat verdi. Çatalbaş, Koç’a petekleri ile birlikte arı kovanı hediye etti. Çatalbaş, “Tarım ve hayvancılıkta özümüze dönmek zorundayız” diye belirtti.

 

GENÇ FİKİRLERDEN FAYDALANMAK

Geçtiğimiz ay Sakarya’yı ziyaret eden Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, kendisine bal hediye eden genç girişimci Lale Koç için Deva Partisi Karasu İlçe Başkanı Abdullah Çatalbaş’a talimat verdi. Başkan Çatalbaş, Karasu Yeşilköy Mahallesi’nde genç girişimci Koç’a petekleri ile birlikte arı kovanı hediye etti. İlçe Başkanı Abdullah Çatalbaş, “Kadın girişimcilerimizi iş gücüne katmak, onların fikirlerinden faydalanmak, iş bulamayan genç kardeşlerimizi onların yanında istihdam etmesi için uğraşıyoruz. Tarım ve hayvancılıkta özümüze dönmek zorundayız. Eğer özümüze dönmezsek samanı, tereyağını başka ülkelerden ithal etmek zorunda kalırız. 1 ay önceki gibi Ukrayna’dan gelecek ayçiçek yağının yolunu gözler duruma düşeriz. Bu duruma düşmemek için özümüze dönmek zorundayız” dedi.

 

MEMLEKET ÖZLEMİ YAŞIYORUZ

Hukuk, adalet, özgürlük, sanayileşme, hayvancılık ve tarıma dönmediğimiz süre ekonominin tek başına düzelmesi mümkün değil” diye belirten Çatalbaş, “Bunların tamamı bir bütündür. Hayallerimizin hayat bulduğu bir memleket özlemi yaşıyoruz. İnşallah oralara da geleceğiz” ifadelerini kullandı.  Lale Koç ise, “Bu desteği Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden ve Karasu Belediyesi’nden beklerdik ama bize destek Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’dan geldi. Başkan Ali Babacan, Sakarya’ya ziyarete geldiğinde bal hediye etmiştik. Başkanımızda bize petek ve arı kovanı hediye etti. Genel Başkan Ali Babacan’a ve Deva Partisi Karasu İlçe Başkanı Abdullah Çatalbaş’a desteklerinden dolayı teşekkür ederim” şeklinde konuştu.