Karasu

Paylaşımlar yıpratmaya yönelik

 

Cuma günü Karasu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, ilçe basınıyla bir araya geldi. Basın açıklamasında Karasuspor’a yer veren Karakaş, sosyal medyadan yapılan paylaşımların hedef göstererek yıpratmaya yönelik olduğunu belirtti.

 

ŞİDDETLE REDDEDİYORUZ

Karasu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, Cuma günü Karasu basınıyla bir araya geldi. Karakaş, “Son bir haftadır Karasuspor üzerinden, ilçemizin ilçe olmasını anlamlandıran saygın kurumlarımız, kaymakamlığımız ve Karasu Belediyemiz ile yöneticileri, sosyal medya üzerinden kirli ve yakışıksız ifadelerle hedef göstererek yıpratmaya yönelik organize edilmiş algı kampanyası ve eylemini şiddetle reddediyor ve kınıyoruz” dedi. Karakaş, “Türkiye’mizde gençlerimizi hem sağlıklı ve zinde tutmak hem de kötü alışkanlıklarından uzak tutmak için onlarca spor dalı bulunmakla birlikte Spor Bakanlığımız başta olmak üzere il ve ilçe Müdürlüklerimiz düzeyinde bu dallarda aktif programlar düzenlenmekte, gençlerimiz teşvik edilmektedir” şeklinde konuştu.

ALGI KAMPANYASI

Belediyemizde bu kurumlarımızla işbirliği içerisinde sporun ve sporcu gençlerimizin yanında olmaya devam etmektedir” diyen Karakaş, “Ayrıca ilçemize spor kompleksi kazandırılması için gerekli girişimler ve çalışmalar da detaylı bir şekilde sürdürülmektedir. Bununla birlikte, futbol özelinde de bugüne kadar imkanlar doğrultusunda destek olunmuş, olunmaya da çalışılmıştır” ifadelerini kullandı. Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, “Karasuspor’un bulunduğu durum açısından, bir algı kampanyası ile Karasu Belediyesi ve yöneticilerinin dahili ile içine çekilmek istendiği durum ise Karasu Belediyesi’nin kanunla tanımlanmış vazifeleri arasında yer almaktadır” sözleriyle açıklamasını sürdürdü.

ÖRNEKLERLE AŞİKAR

Karakaş açıklamasında, “Özellikle halihazırda ilçemizde vatandaşlarımızın ivedilikle beklediği temel belediyecilik hizmetleri konusundaki yoksunluk ve bunların karşılanmasında çekilen büyük maddi sıkıntılar ile bunların aşılması Karasu Belediyemizin ilçesine, vatandaşına karşı en birinci gündemi ve sorumluluğudur” ifadelerine de yer verdi. Karakaş, “Karasuspor’umuz ilçemizdeki diğer spor kulüplerimiz gibi dernekler kanunu ve ilgili kanunlara tabi bir spor kulübü olup, tıkanıklığın giderileceği usulü hukuk belirlemiştir. Ayrıca, Belediye üst yöneticilerinin siyasi kimliğe sahip olmaları, sporcular, sporseverler, taraftarlar açısından, zaman zaman menfi algı yönetimleriyle, kamplaştırma eylemlerine kurban edildiği, edilmeye çalışıldığı gibi bundan siyaset kurumları ve siyasetçiler, spor kurumları, sporcu ve taraftarların da zarar gördüğü tarihi örneklerle aşikardır” dedi.

İNANCIMIZ TAM

Karasu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, “İlçemiz, ilimizin beşinci büyük ilçesi olup, belediyemiz bütçesinden daha büyük ekonomiye sahip, kendileri ile iftihar ettiğimiz, Karasu’yu Karasu yapan, hatırı sayılır işadamlarımız, esnaflarımız, müteahhitlerimiz olup hamdolsun varlıklı vatandaşı ve Karasuspor seveni bol olan bir ilçedir. Bu değerli vatandaşlarımızın el ele verip Karasuspor’umuzun halihazırdaki yönetimsel durumuna da bir çözüm getireceklerine olan inancımız tamdır” diyerek basın açıklamasını sonlandırdı. Tuğçe Erdem