Gündem

Park’ta görsel şölen

Park’ta görsel şölen

Geçtiğimiz yıl “Proje okulu” ilan edilen Karasu Atatürk Anadolu Lisesi, Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı’nda resim sergisi düzenledi. Bu yıl ikincisi düzenlenen sergide, öğrencilerin yıl boyunca yapmış oldukları eserler Karasuluların beğenisine sunuldu.

Öğrencilerin eserleri

Geçtiğimiz yıl “Proje okulu” olarak ilan edilen Karasu Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri, Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı’nda hünerlerini sergiledi. Görsel Sanatlar Öğretmenleri Gülçin Çar ve İsmail Uygur’un öğrencileri tarafından yıl boyunca yapılan tablolar Karasuluların beğenisine sunuldu. 350 civarında resmin vatandaşların beğenisine sunulduğunu söyleyen Görsel Sanatlar Öğretmeni Gülçin Çar, öğrencilerin emeklerini sergilediklerini ifade etti.

Son sınıflar yok

Tabloların tamamının Karasu Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından yapıldığını dile getiren Çar, “Okulumuza yeni gelen 9. sınıf öğrencilerimizin yanı sıra 10 ve 11. sınıfa giden çocuklarımız da tablolarını sergiliyor. Son sınıfa giden öğrencilerimizin sınava girecek olmaları dolayısıyla bu alanda zorunlu tutmadık. Seneye ümit ediyoruz ki üniversiteye gittiklerinde çok daha güzel tablolar yapacak zamanları olacaktır. Tekrar öğrencilerimizi tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Geniş katılım

Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı’nda düzenlenen serginin açılışına Karasu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Recep Aksu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Şube Müdürleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Protokol mensupları sergideki resimleri tek tek inceledi ve tabloların yapılışı hakkında bilgi aldı. Gün boyu açık kalan sergide, ziyaretçiler tabloları yapan öğrencilerle de sohbet etme imkanı buldu.

 

Katılım sağlayan protokol üyeleri eserler hakkında öğrencilerden bilgi aldı.