Karasu

Paralı’ya hat istiyoruz

Paralı’ya hat istiyoruz

Özellikle kış aylarında yaşlı veya aracı olmayan insanların mahalleden ilçeye inmesi için toplu taşıma aracına ihtiyaç duyulduğunu söyleyen Paralı Muhtarı Özcan Albayrak, “En azından pazartesi ve cuma günleri mahalleden ilçeye araç konulması zaruri hal aldı” dedi.

 

Araç kullanamayan çok

Mahalle nüfusunun özellikle kışın yaşlı vatandaşlardan oluştuğunu söyleyen Paralı Muhtarı Özcan Albayrak, “Mahallede araç kullanamayacak durumda olan veya aracı olmayan çok sayıda vatandaşımız var. Bunlar pazar yapmak ya da ilaç yazdırmak için haftada bir gün de olsa ilçeye gitmek istiyor. Ancak toplu taşıma aracı olmadığı için bu kişilerin Karasu’ya inmesi mümkün olmuyor” ifadelerini kullandı.

Karanlıkdere de aynı

Kendileri ile aynı kaderi yaşayan Karanlıkdere Mahallesi’ni de kapsayan bir hat talepleri olduğunu söyleyen Albayrak, “Kurudere minibüslerinin bizim mahalleden aşağı inip Karanlıkdere’deki vatandaşları da alması yönünde bir talebimiz var. Haftada bir araç da olsa bu şekilde planlanırsa vatandaş da kendini ona göre ayarlar ve ciddi bir eksiklik giderilmiş olur” şeklinde konuştu.

Albayrak, haftada bir de ola bir toplu taşıma aracına ihtiyaçları olduğunu söyledi.