Manşet

Özen: Projelerim bile hazır

Özen: Projelerim bile hazır

Ak Parti’den Belediye Başkan Aday Adayı olan Kamil Özen saha çalışmalarına başladı. İshak Sarı’nın yanlış uygulamalar yaptığını söyleyen Özen, Başkan Sarı’nın “Gönül Belediyeciliği” söylemine uygun davranmadığını söyledi. Özen, Münir Ali Kara’nın sorularını yanıtladı.

Öfkem yok

Kamil Özen Ak Parti’den aday adayı olmak için başvuruların başlamasını bekliyor. Başkan Sarı’ya şahsi kini olmadığını ancak Sarı’nın görevini iyi yapmadığını düşündüğünü söyleyen Aday Adayı Özen, “Birinin görevini iyi yaptığını düşünüyorsanız oraya talip olmazsınız. İshak Bey’in seçildiği günden bu yana Cumhurbaşkanımızın gönül belediyeciliği anlayışı ile ters düşen pek çok icraatları oldu. Ancak benim yaradılış itibarıyla kimseye kinim olmaz, kimseye olan öfkem de atacağım adımları belirlemez. Biz inatla değil inançla göreve talip oluruz. İnancımızı da bilgimizi de ilişkilerimizi de Karasu’nun hizmetine kullanmak için görev almak istiyoruz” dedi.

Erken davranmadım

Seçimlere kalan sürenin göz önüne alınması durumunda kendisinin sahaya inmekte erken davranmadığını söyleyen Özen, “Ben aday olmayı planlıyorum. Bununla ilgili erken davrandığımı kesinlikle düşünmüyorum. Aksine başka aday adayı olmayı düşünenler gibi nabız yoklaması yapıp, duruma göre pozisyon almayı düşünmedim. Ben net bir adamım. Aklımdaki neyse kalbimdeki neyse dilimdeki de odur. Ben aday adayı olacaktım. Bunun şekillendiğini düşündüğüm anda da sahaya çıktım. Diğerleri değerlendirme yapana kadar da sahada kendimi yeterince tanıtmış olacağım. Bundan dolayı erken davrandığımı değil de diğer aday adayı olmayı düşünenlerin geç kaldığını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.