GündemKarasuKocaaliSağlıkSpor

Ot değil adam yetişsin

Ot değil adam yetişsin

Karasu Tepetarla Mahallesi’nde Karasu Belediyesi ve İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından aronya bitkisi ekilen alanın futbol sahası olduğunu söyleyen eski Muhtar Sıtkı Bak, “Aronya her yerde yetişir. Ama gençler her yerde futbol oynayamaz. Ot yetiştirmek yerine adam yetiştirelim” dedi.

 

Futbol sahasıydı

Tepetarla’da bir süreden bu yana süren aronya bahçesi meselesi tatlıya bağlanamadı. Aronya dikimi yapılan alanın mahallenin futbol sahası olduğunu söyleyen eski Muhtar Sıtkı Bak, “Burasının futbol sahası olarak düzenlenmesi için Karasu Belediyesi tarafından gönderilen iş makineleri günlerce çalıştı. Sonra bir da baktık ki bu alana aronya ekilmiş. Gençler için aldığımız kale direklerinin dikilmesini beklerken elimizdeki top sahasını da yitirdik” dedi.

Nerede oynasınlar

Kendilerinin geçmiş zamanda futbol sahası olmadığı için Yuvalıdere’ye gittiklerini söyleyen eski Muhtar Bak, “Daha sonra köyümüzün ihtiyacı olan bu alan gençlerimize kazandırıldı. Bu alanın tapusunun kimde olduğundan çok ne için kullanıldığı önemli. Gençlere yatırım yapmak da en az aronyaya yatırım yapmak kadar büyük bir hizmettir. Belediye Başkanımızı bu dediğimizi değerlendirmeye ve alanı gençlerimize tahsis etmeye davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Aronya ekilen alanın futbol sahası olduğunu söyleyen Sıtkı Bak, bu alanın gençlere geri verilmesini istedi.