EğitimGündemKarasuKocaali

Helvacı’dan motivasyon ziyareti

Helvacı’dan motivasyon ziyareti

Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı Toki Demokrasi İlkokulu’nu ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti. 8. Sınıf öğrencileri ile bir araya gelen Helvacı, LGS’nin önemine ilişkin motivasyon konuşması yaptı.

 

Bilgi aldı

Geçtiğimiz hafta mesaisinin büyük kısmını okul ziyaretlerine ayıran Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı Toki Demokrasi Ortaokulu’na yaptığı ziyarette, Okul Müdürü Ahmet Dursun’dan okulun genel durumu hakkında bilgi aldı.Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan’ın da katıldığı ziyarette, Okul Müdürü Ahmet Dursun Helvacı’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade etti ve okulun yaptığı projeler ile öğrencilerin durumu hakkında bilgi aktardı.

Söyleşi yaptı

Daha sonra yıl sonunda sınava girecek olan 8. sınıf öğrencileri ile bir araya gelen Karasu Kaymakamı Helvacı, öğrencilere Lise Giriş Sınavı’nın önemi hakkında bilgiler verdi. Nitelikli okulları kazanmanın ve hayatta başarılı olmanın ilk adımlarından birinin LGS’de elde edilecek olan başarı olduğunu söyleyen Helvacı, tüm öğrencilerin var gücü ile LGS’ye hazırlanması gerektiğini ve bunun için de motivasyonun sürekli üst düzeyde tutulması gerektiğini söyledi.

Öğrencilerle sohbet etti

Toki Demokrasi Ortaokulu son sınıf öğrencileri ile gerçekleştirilen söyleşinin ardından, öğrencilerden gelen soruları yanıtlayan Helvacı daha sonra okulda proje yapan öğrenciler ile ve özel eğitim sınıfındaki öğrenciler ile sohbet etti. Okullarda gerçekleştirilen projeleri özellikle önemsediklerini ifade eden Kaymakam Helvacı, projeler konusunda, imkanlar doğrultusunda her desteği sağlamaya hazır olduklarını ifade etti. Helvacı, Müdür Ahmet Dursun’a da gayretleri için teşekkür etti.

Helvacı LGS’nin önemine işaret etti.
Helvacı’ya Çetin Turhan da eşlik etti.