Karasu

Ortayköy’e doksan direk dikildi

 

SEDAŞ, Karasu Ortaköy’de hat yenilemesi yapıyor. Mahallede 90 yeni direk dikildiğini ve yaklaşık 4 kilometrelik alanda hat yenilemesi yapıldığını söyleyen Muhtar İsmet Turan, “Maliyeti bir milyonu aşan yatırım için SEDAŞ ekibine teşekkür ederim” dedi.

 

DİREKLER DİKİLDİ

2022 tamamlanmadan Karasu Ortaköy’de elektrik hatlarının yenilenmesine başlandı. Karasu’da en fazla kar yağışı alan yerlerin başında gelen Ortaköy’de kışın elektrik kesintilerinin asgariye indirilmesi için hummalı bir çalışma başlatıldı. Mahallede ilk etapta 90 yeni elektrik direği dikildi. Yaklaşık 4 kilometrelik bir hat yenilemesi yapıldığını söyleyen Mahalle Muhtarı İsmet Turan, orta gerilim hatlarında da yenilemeye gidileceğini sözlerine ekledi.

 

ŞİKAYETLER SONA ERECEK

Bölgede sıklıkla voltaj düşmesi ve elektrik kesintisi yaşandığını söyleyen Muhtar Turan, “Mahallede pek çok vatandaş voltaj düşüklüğünden dolayı elektronik eşyalar bozuluyor ve SEDAŞ bunları tazmin etmek durumunda kalıyordu. Yatırım programına alınmasında ve hattın yenilenmesinde emeği geçen Karasu İşletme Müdürümüz Yonca Yeğin, Can Ilgaz’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.