Ortak ATM hizmete açıldı

 

S.S Darıçayırı Tarım Kredi Kooperatifi ve PTT Bölge Müdürlüğü’nün iş birliği ile Darıçayırı Mahalle Muhtarı Mustafa Kaya önderliğinde mahallenin merkezine kurulan PTT ATM’si Cuma günü düzenlenen törenle mahalle halkının hizmetine açıldı.

 

7 MAHALLEYE HİZMET VERECEK

Karasu’nun 7 farklı mahallesine hizmet verecek PTT’nin ortak ATM’si S.S Darıçayırı Tarım Kredi Kooperatifi ve PTT Bölge Müdürlüğü’nün iş birliği ile Darıçayırı Mahalle Muhtarı Mustafa Kaya önderliğinde Darıçayırı Mahallesi’nde düzenlenen törenle hizmete açıldı. Cuma günü düzenlenen törene S.S Darıçayırı Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Şehri Kaplan, Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aksoy, Kızılcık Mahalle Muhtarı İsmail Hakkı Topaloğlu, Karapınar Mahalle Muhtarı Oğuzhan Öztürk, Karanlıkdere Mahalle Muhtarı Yılmaz Koca ve Akkum Mahalle Muhtarı Mustafa Sağır açılışta hazır bulundu.

ORTALAMA 9 BİN KİŞİ

Darıçayırı’na kurulan ATM’nin mahalle sakinlerine büyük bir kolaylık sağlayacağını belirten Mahalle Muhtarı Mustafa Kaya, “Mahallemize kurulan ATM yaklaşık 7 mahalleye hizmet verecek. 7 mahallemizde nüfus ortalamamız 9 bine yakın olmakla beraber bu mahallelerimizde yaşayan emekli sayımız 1600’ün üzerinde. Maaş günlerinde merkeze gitmek zorunda kalan emeklilerimiz artık rahat bir nefes alacak. PTT Bölge Müdürlüğü’müz Tarım Kredi Kooperatifimiz ve muhtarlık olarak halkımıza kolaylık sağlamanın mutluluğunu yaşamaktayız” ifadelerini kullandı.

ÜCRETSİZ HİZMET

PTT’nin ATM’sinde devlet bankalarının tümünün ücretsiz hizmet alabileceğini belirten S.S Darıçayırı Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Şehri Kaplan, “Vakıf Katılım, Emlak Bank, Ziraat Katılım, Halkbank, Vakıf Bank, Ziraat Bankası ve PTT müşterileri imzalanan protokol ile bu bankaların tüm ATM’lerini işlem limitleri dahilinde hiçbir ücret ödemeden kullanabilecek. Üyelerimize rahat bir nefes aldırılacak projenin Darıçayırı Mahallesi’nde hizmete açılmasının gururunu yaşıyoruz. Tüm üyelerimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu. Gülcan Elmalı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.