Karasu

Ordumuz teyakkuza geçmeli

 

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Karasu Temsilciliği Başkanı Murat Ali Aksoy, Siyonist Terör örgütü İsrail’in, Mescidi Aksa’da Müslümanlara yönelik saldırılarına karşın basın açıklamasında bulundu. Aksoy, “Artık sözün bittiği yerdeyiz. Bu zalimlere anladığı dilden konuşma vakti gelmiştir. Ordumuz teyakkuz haline geçmelidir” dedi.

 

EN ÇETİN İMTİHAN

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Karasu Temsilciliği Başkanı Murat Ali Aksoy, Siyonist Terör örgütü İsrail’in, Mescidi Aksa’da Müslümanlara yönelik saldırılarına karşın basın açıklamasında bulundu. Aksoy, “Anadolu Gençlik Derneği olarak Kudüs’ten vazgeçmemiz mümkün değildir. Tüm kalbimizle şuna inanıyoruz ki Kudüs Müslümanların en çetin imtihanıdır. Kudüs, bugünün Müslüman’ının yeryüzünde olup bitenler karşısında nerede durduğunun, kimlerle olduğunun ve neye hizmet ettiğinin en önemli göstergesidir. Bu coğrafyaya çizilen yapay sınırlar tarih atlaslarında sömürgeciliğin sonu olarak yer alacaktır. Kudüs mutlaka özgürlüğe, Müslümanlar da mutlaka birliğe kavuşacaktır. Mescid-i Aksa’nın işgal altında olması sadece Filistinlilerin bir meselesi değildir. Ümmetin meselesidir” dedi.

SLOGANDAN ÖTEYE GEÇİLMELİ

Sadece Müslümanların değil insanlığın onurunun hiçe sayıldığı bir uygulama ile karşı karşıyayız” diyen Aksoy, “Herkes üzerine düşeni yapmalı. Bizler gerek sosyal medyada gerekse sokaklarda elimizden geldiğince tepkimizi gösteriyoruz. Geldiğimiz noktada artık slogandan öteye geçilmelidir. Bu zulüm fiilen bitirilmeli, Mescidi Aksa’ya el uzatmak akıllara bile getirilmemelidir. Her Ramazan ayının son Cuma günü Kudüs günü olarak programlar tertip edilmektedir. Siyonist terör örgütü İsrail, Müslüman toplumun Kudüs meselesindeki hassasiyetini tekrardan tazelediği bugünde kutsalımız olan Mescid-i Aksa’ya haince ve teröristçe saldırılar düzenlemekten çekinmemektedir” ifadelerini kullandı.

VAZGEÇMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL

Aksoy, “Mescid-i Aksa, Müslümanların kırmızı çizgisidir. Efendimiz (sas), ‘Mescid-i Aksa’ya gidin ve içinde namaz kılın. Eğer oraya gidemez ve içinde namaz kılamaz iseniz kandillerinde yakılmak üzere oraya zeytinyağı gönderin’ buyurmuşlardır. Zeytinyağı bir semboldür. Bize düşen tarih boyunca vahyin, tebliğin ve mücadelenin merkezi olmuş bir beldeye sahip çıkmak, oranın bir İslam şehri olması için her türlü desteği o topraklara vermektir. Mekke’nin Fethini, İstanbul’un Fethini, Diyarbakır’ın Fethini bu ülkede gündeme taşıyan Anadolu Gençlik Derneğimizin elbette Kudüs’ten vazgeçmesi de mümkün değildir. Mescid-i Aksa ve çevresi için, Kudüs ve civarı için, yani Filistin toprakları için, İsra süresinde, çevresinin mübarek kılındığı söylenmiştir” diye belirtti.

KUDÜS AYRILMAZ PARÇAMIZ

Maide Suresi’nde topraklarının kutsallığı vurgulanmıştır” diyen Başkan Aksoy, “Enbiya ve Araf surelerinde bereketlendirilmiş belde olarak nitelendirilmiştir. Kudüs İslam’ındır ve kıyamete kadar da öyle kalacaktır. Bir ırkın üstünlüğünü ve seçilmişliğini iddia eden Siyonizm’in insanlığa getireceği ancak ve ancak köle düzeni olacaktır. Irkçılığın, mezhepçiliğin, kardeş kavgasının bu coğrafyaya zerrece bir faydası yoktur. Yine Müslümanlar şunun farkına varmalı ki bu coğrafyada ırkçılık, mezhepçilik ve kardeş kavgasını körükleyen İsrail’dir. Üzücü olan taraf kardeşlerimizin bunu görememesidir. Kudüs coğrafyamızın ayrılmaz bir parçasıdır” dedi.

BEKLENEN GÜNLER YAKIN

Başkan Aksoy, “Çünkü Kudüs demek Mekke demektir, Medine demektir. Kudüs demek Şam, Bağdat, Kahire demektir. Kudüs demek Meşhed, Kum, Tahran demektir. Kudüs demek Diyarbakır, Ankara, İstanbul demektir. Biz biliyoruz ve inanıyoruz ki Kudüs’e sahip çıkmak, Bağdat’a, Şam’a, Tahran’a, Beyrut’a, Kahire’ye ve Mekke’ye sahip çıkmaktır. Biz biliyoruz ki Kudüs’e sahip çıkmak Müslüman ya da değil tüm mazlumlarının dertleriyle dertlenmektir. Terör örgütü İsrail, ‘çok yakında nasıl bir inkılaba uğrayıp devrileceğini’ görecektir. Terör örgütü İsrail’in Kudüs’ten ve işgal ettiği topraklardan sökülüp atılacağı günler çok yakındır” şeklinde açıklamasına devam etti.

ORDUMUZ TEYAKKUZA GEÇMELİ

Başkan Aksoy, “Sadece güçten anlayan, insanlıktan nasibini almamış, her gün onlarca insanı gözünü kırpmadan öldüren ve yaralayan, gözü yaşlı Filistinli annelerin acılarına acı katan, genç çocukları öldürmekten çekinmeyen, bebek, kadın, yaşlı demeden kan döken terörist örgüt İsrail, hak ettiği tokadı Allah’ın izniyle bir araya gelmiş, birlik olmuş Müslümanlar tarafından yiyecektir. Bölgeye ve dünyaya huzur ancak bu şekilde gelecektir. Bundan sonra söz bitmiştir artık. Bu zalimlere anladığı dilden konuşma vaktidir. TBMM toplanmalıdır. İslam İşbirliği teşkilatının toplanması sağlanmalıdır. Ordumuz teyakkuz haline geçmesi gerekir. Allah için yola çıkanın yardımcısı Hazreti Allah’tır” dedi.

CANIMIZI VERMEYE HAZIRIZ

Anadolu Gençlik Derneği olarak 81 ilden milyonlarca teşkilat mensubumuzla, Kudüs Gönüllüsü olarak yola çıkmaya, Aksa için kanımızı akıtmaya ve canımızı vermeye hazırız” diyen Başkan Aksoy, “Son Siyonist ölünceye kadar mücadeleye devam edeceğiz. Mücadelemiz, başta Kudüs ve tüm İslam beldeleri, kutlu bir zaferle Siyonizm’den kurtulana dek devam edecektir. Terör örgütü İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yapmış olduğu haince saldırıları kınıyor ve lanetliyoruz. Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu, verdikleri diriliş mücadelesinde onlarla birlikte saf tuttuğumuzu bir kez daha belirtmek isteriz. Filistin ve Kudüs davasının yılmaz savunucusu Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın, ‘Zafer inananlarındır ve zafer yakındır. Allah nurunu tamamlayacaktır’ inancıyla Filistinli kardeşlerimizi ve Kudüs davasını savunanları selamlıyoruz” diyerek açıklamasını sonlandırdı.