Karasu

Önce atıştılar sonra buluştular

 

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ile Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı Cihan Emre’nin Sosyal medya hesapları üzerinden tartışmaları haftaya damga vurdu. Her iki başkan daha sonra bir araya geldi.

 

BELEDİYE DÜĞÜN SALONU MU

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı geçtiğimiz Cuma günü Sosyal Gelişim Merkezi (SGM)’nde yapılan Ak Parti Karasu İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’nda vatandaş ile arasında mesafe koyulmasına yönelik eleştirilere karşı şöyle bir açıklama yaptı: “Eskiden belediye şöyle kalabalıktı böyle kalabalıktı. Kimler geliyor kimler gidiyordu diye eleştiri yapılıyor. Belediye, düğün salonu mu yoksa alışveriş merkezi mi?

 

TERBİYESİZLİĞİN LÜZUMU YOK

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın bu açıklamasına yanıt gecikmedi. Çiçeği burnunda Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cihan Emre, İshak Sarı’nın bu açıklamaları üzerine, “Başkanım sahaya çıkmasanız da makama gelen esnafa kapınızı açın” notuyla sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Sarı Emre’ye şöyle yanıt verdi: “Terbiyesizliğin lüzumu yok. Belediyenin kapısı herkese açık ve herkesle muhataplığımız var. Esnaf Odası Başkanı seçilen adam Esnaf Odası Başkanlığı yapsın. Gazeteci gibi davranarak bu kimliği de kullanıp suiistimal ederek ve konuşmalarımı çarpıtarak algı peşinde koşmasın. Esnaf Odası (Başkanı) seçildin, Belediye Başkanı değil.”

 

EMRE ÖZÜR DİLEDİ

Kamuoyunda büyük dikkat çeken bu tartışmalar üzerine her iki başkan bir araya gelerek sorunları yüz yüze görüştü. Karasu Belediye Başkanlığı’nda yapılan görüşmede Sarı, sözlerinin arkasında durduğunu belirterek, “Herkes kendi görev alanında hizmet yapsın” derken Emre de, “Ben esnafımın hakkını korumak zorundayım. Her ne kadar bana hakaret sözü kullanmış olsanız da bir büyüğüm olarak sizden özür diliyorum” dedi.