KarasuSiyaset

Önal: İki ittifaka da mesafeliyiz

 

Yeniden Refah Partisi Karasu İlçe Başkanı Osman Önal, seçime girme haklarını hem yerelde hem de genelde kullanacaklarını belirtti. İki ittifaka da mesafeli durduklarını belirten Önal, kendilerinin de içerisinde yer alabilecekleri üçüncü bir ittifakında kurulabileceğini söyledi.

 

TEŞKİLATIMIZI DİRİ TUTUYORUZ

Yeniden Refah Partisi Karasu İlçe Başkanı Osman Önal, seçime girme haklarını hem yerelde hem de genelde kullanacaklarını söyledi. Teşkilatımızı buna göre diri tutuyoruz ve çalışmalarımızı bu yönde yapıyoruz diyen Önal, “Her parti kendi adayını çıkarmak ister. Bizim kafamızda da değerlendirdiğimiz arkadaşlarımız birden fazla var. Karasulu hemşerilerimizin ortak görüşü ile tüm toplumun benimseyebileceği aday çıkartarak yol almayı hedefliyoruz. Sadece aday çıkartma değil, halkımıza sunacağımız projelerimizle herkesin karşısına çıkmak istiyoruz. Boş vaatlerle kimseyi oyalamak kandırmak istemiyoruz” dedi.

 

ÜÇÜNCÜ İTTİFAKA YEŞİL IŞIK

Genel Başkanımızın başkanlarla yaptığı toplantıda bazı kararlar alındı” diyen Yeniden Refah Partisi Karasu İlçe Başkanı Osman Önal, “Bunlardan biri de il ve ilçelerdeki belediyelerde denk bütçe yapılması kararı. Biz seçim döneminde de vatandaşlara vereceğimiz vaatleri bu bütçeleri düşünerek yapacağız” dedi. Önal, ilk çalışmalarının sandık ve mahalle başkanları üzerine olacağını söyleyerek, “Çünkü seçim sandıkta kazanılır” ifadelerini kullandı. Başkan Önal, hem Cumhur İttifakı’na hem de Millet İttifakı’na mesafeli baktıklarını belirterek, üçüncü bir ittifak olması üzerinde durduklarını da sözlerine ekledi.

KİME SORDUNUZ

Karasu Belediyesi’nin 46 milyon davasını da ele alan Başkan Önal, “46 milyonluk borcun ötelenerek faizinin yükseltilmesi bizim kendi ana ilkelerimizle bağdaşmıyor. Karasu’nun geleceğinin ipotek edildiğini düşünüyoruz. Kimin fikrini aldınız kime sordunuz da borcu yükselttiniz” dedi. Son zamanlarda Karasu Belediyesi’nin, borcu olan vatandaşlara yönelik icra uygulamasını da eleştiren Önal, “Devletin kurum ve kuruluşları vatandaşına zorluk değil kolaylık için vardır. Vatandaşa karşı yapılan bu hareket çözüm getirmez ve kişilerin hayat şartlarını da zorlaştırır. İcra denilen olay İslamiyet’in neresinde. Müslümanız diyorsak, ona göre davranmalıyız. Eğer dediğimizi yapamıyorsak siyaset yaparken de ona göre hareket etmeliyiz. Bu durum hem İslam hem de devletin temel ilkeleri ile bağdaşmıyor” dedi.