Karasu

Önal demiryolunu sordu

Ak Parti Sakarya Milletvekili Murat Kaya’nın Karasu Limanı’ndan Köstence’ye düzenlenen Ro-Ro seferlerine ilişkin açıklamasının ardından, Yeniden Refah Partisi Karasu İlçe Başkanı Osman Önal, “Peki demiryolumuz ne oldu” diye sordu.

Karasu’ya yakışır
Sakarya Milletvekilimiz Murat Kaya Karasu’nun önemli bir ilçe olduğunu beyan etmiş. Karasu için bakanlar kurulunda çalışmalar yapıldığını dile getirmiş. Köstence limanına değinmiş” diyen Yeniden Refah Partisi Karasu İlçe Başkanı Osman Önal, “Bunlar güzel şeyler. Yalnız tren yolumuz ne oldu? Bir teren yolu ayağı yapıldı, yıkıldı. Hem de doğru adrese yapıldığı halde. Bir tren yolu ilçemizin çehresini çok değiştireceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Hele de hızlı tren düşünün. Her gün Ro-Ro’nun gelişinden 30 ya da 45 dakika sonra Adapazarı’na bir trenin Karasu’dan hareket etmesi. Gerçekten harika bir olay. Çünkü gelen turist Adapazarı ve ilçelerini gezecek konaklama yapacak 3 ya da 4 gün kalacak ve dönecek. Bir de tren ile giderken doğanın güzelliğini seyredecektir” dedi.
Yap-boz oynuyoruz
“Sayın vekilimize soruyorum; biz kaç kez daha yap bozla oyalanacağız” diyen Önal, “Siz ya da biz, hiç önemli değil bu millet ve bu milletin faydasına, çıkarına olan projeler neden sümen altı ediliyor? Karasu Türkiye’deki bir çok ilçeden çöpleri daha önem arz etmekte. Bu tren yolu Karasu’muza şart. Niçin yap-boza döndü bu iş, anlamış değilim. Bir de değinmeden geçemeyeceğim vekillere yapılan yüzde kırk zam nedir? Vatandaşa yapılan, emekliye yapılan ‘1500 mü olsun 1000 olsun’ tartışılırken vekile yüzde 40 öyle mi? Bu vatanın evladına sizi seçen bu millete sizler bunu mu hoş görüyorsunuz? Yazık gerçekten çok yazık” ifadelerini kullandı.