Okullar tüm imkanları kullanıyor

Okullar tüm imkanları kullanıyor

Karasu’nun her vatandaşı depremzedelere yardımda bulunurken Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Şehit Hasan Keleş Mesleki Teknik Anadolu Lisesi de depremzedelere yardımda bulunmak için harekete geçti.

 

Karasu’nun yardımseverleri

Karasu İlçesi Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Canan Erol önderliğinde Karasu’nun yardımseverlerinden gelen yardımlarla alınan malzemeler görevli öğretmenler ve gönüllü veliler tarafından yemek üretim atölyesinde deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza gönderilmek üzere günlük sandviç yapmaya devam ediyor. Ayrıca Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Nilüfer Yeke “ Kendi imkanlarımızla deprem bölgesine 1 ton sıvı sabun üretimi yapıp gönderdik. Çadır kentler içinde soba üretimine başlamış bulunmaktayız” ifadelerini kullandı.

Devam edecekler

Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin görevli öğretmenleri ve gönüllü velileri tarafından yemek üretim atölyesinde yapılan 3 bin adet günlük sandviç deprem bölgesine gönderilmeye başladı. Görevli öğretmenler arasında Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yiyecek ve içecek hizmetleri alanı öğretmenleri Fatih Aydın, Cihangir Alemdar ile okul usta öğreticileri Hatice Kaya, Bedirhan Karaaslan deprem bölgesinde yemek yapmak üzere Malatya’ya doğru yola çıktı. Alınan kararla okul açılana kadar sandviç üretimine her gün devam edeceklerini belirttiler.

Görevli öğretmenler ve gönüllü veliler yemek üretim atölyesinde günlük sandviç hazırlamaya devam ediyor.
Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi depremzedelere yardımda bulunmak için harekete geçti.
Şehit Hasan Keleş Mesleki Teknik Anadolu Lisesi 1 ton sıvı sabunu deprem bölgesine gönderdi.
Şehit Hasan Keleş Mesleki Teknik Anadolu lisesi Çadır kentler için soba üretimi başladı.