Eğitim

Oktay ve Selçuk öğrencilerle buluştu

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 81 ilden gençler ile çevrim içi bir araya geldi. Görüşmeye Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi öğrencilerinden Emine Erdoğan ve Sinemnur Yavrum da katıldı.

 

BİZİM GURURUMUZ

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 51. Lise Öğrencileri Proje Yarışması’nda Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Lisesi öğrencileri Emine Erdoğan ve Sinemnur Yavrum, Barış Örgen danışmanlığında Psikoloji alanında Türkiye ikinciliği kazanarak Karasu’nun gururu olmuştu. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 81 ilden gençler ile çevrim içi bir araya geldi. Karasulu Erdoğan ve Yavrum da ilçemizi ve okullarını temsil etmek adına görüşmeye katıldı. Okul Müdürü Mehmet Aykut Bozkurt, “Okulumuz öğrencileri gururumuz olmaya devam ediyor. Kendilerini tebrik eder, başarılar dileriz” dedi.

DÖNÜM NOKTAMIZ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, gençlerle 19 Mayıs’ın önemi üzerine sohbet ettiler. Oktay, “2 bin 200 yılı aşkın devlet geleneğimizde yüreğimizle ve bileğimizle hakkını verdiğimiz nice zaferler, istiklal uğruna verdiğimiz nice mücadele bulunduğunu biliyorsunuz. Medeniyetlerin gözbebeği Anadolu coğrafyasını yüzyıllardır vatan bilmemizin gerisinde büyük bir birikim, mücadele ruhu ve hürriyete bağlılığımız bulunuyor. 19 Mayıs da şanlı dönüm noktalarımızdan ve bu birikimin en değerli halkalarından birisi” dedi. Bakan Selçuk ise konuşmasında ilk olarak öğrencilerin taleplerini dinledi. Selçuk, “Bahar gibi bayram gibi bir gelecek diliyorum hepinize” diyerek görüşmeyi sonlandırdı.