Karasu

Milli Eğitim velileri uyardı

Öğrencileri bekleyen tehlike

Son zamanlarda lise ve ortaokul öğrencileri arasında giderek yaygınlaşan ve şiddet içeren “kanlı para” isimli oyun okullarda yasaklanmasına rağmen teneffüslerde gizlice oynanmaya devam ediyor. Konuyla ilgili Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden velilere uyarı yapıldı.

Son zamanlarda lise ve ortaokul öğrencileri arasında giderek yaygınlaşan ve şiddet içeren “kanlı para” isimli oyunla ilgili Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uyarı yapıldı. Okullarda yasaklanmasına rağmen teneffüslerde gizlice oynanmaya devam eden “kanlı para” isimli oyun hakkında yapılan açıklamada,

“Bilgisayar ortamında oynanan, kaynağını bilmediğimiz, kanlı para, isimli oyun ilçemiz okullarında öğretim gören öğrenciler arasında yayıldığı ve öğretmenlerimizin velileri öğrenci grupları üzerinden uyardığı görülmektedir. Adı geçen oyun çocukların metal paraları kesici hale getirerek, vücutlarına vurmak suretiyle oynadıkları bir şiddet olayı olup öğrencilerin vücutlarında kanama yoluyla enfeksiyona, eklem yerlerinde hareket kaybına ve bunun gibi ileri düzey hastalıklara sebebiyet verecek düzeyde tehlikeli bir oyundur. Okullarımızda yayılımın engellenmesi adına ilçemizde ikamet eden velilerin de bu konu hakkında dikkatli olması gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.