EğitimGündemKarasuKocaali

Öğrencilerden yaşlılara ziyaret

Öğrencilerden yaşlılara ziyaret

Yuvalıdere’de Ortaokulu öğrencileri mahalledeki yaşlıları ziyaret edip bir ihtiyaçları olup olmadığını sordu. Okul Müdürü Mehmet Dursun ile birlikte yaşlıları ziyaret eden öğrenciler gittikleri evlerde de sevgi ile karşılandı.

 

Vefa örneği

Yuvalıdere Ortaokulu öğrencileri yaşlı vatandaşları evlerinde ziyaret ederek hayır dualarını aldı. Okul Müdürü Mehmet Dursun ile birlikte daha önceden tespit edilen evlere ziyaretlerde bulunan öğrenciler yaşlı vatandaşlarla sohbet etti ve hayır dualarını aldı. Yaşlı vatandaşların özellikle pandemi dönemi ve sonrasında sosyallikten uzak kaldığını söyleyen Okul Müdürü Mehmet Dursun, “Öğrencilerimizle birlikte yaşlı vatandaşlarımızı ziyaret edip, onların sosyalleşmesine imkan sağlamak istedik” dedi.

Değerleri hatırlatıyoruz

Ziyaretlerin yaşlılar tarafından memnuniyetle karşılandığını, diğer yandan öğrencilerin kişisel gelişimlerine de katkı sağlandığını ifade eden Dursun, “Öğrencilerimiz de bu ziyaretler sayesinde yaşlılara saygıyı öğreniyor. Öğrencilerimize değerlerimizi tekrar hatırlatmak veya bu değerlerimizi hiç yaşamamış öğrencilerimize yaparak yaşayarak öğretmek için büyüklerini hatırlatma ziyaret etme, sosyalleşme bilinci kazandırma amacına yönelik adımlar atıyoruz” ifadelerini kullandı.

Öğrencileri ağırlayan 85 yaşındaki Gülizar Gündüz’ün mutluluğu yüzüne yansıdı.
Okul Müdürü Mehmet Dursun öğrencilerin ziyaretlerde çok şey öğrendiğini söyledi.