EğitimKarasu

Öğrencilerden görsel şölen

 

Hayat Boyu Öğrenme haftası etkinlikleri kapsamında Karasu Anadolu Lisesi’nde Çarşamba günü karma resim sergisi açılışı gerçekleştirildi. Okul öğrencileri resimlerini çizdikleri ressamların karakterlerine bürünerek görsel şölen sergiledi.

 

SERGİ AÇILIŞI

Karasu Anadolu Lisesi Hayat Boyu Öğrenme haftası etkinlikleri kapsamında Çarşamba günü karma resim sergisi açılışı gerçekleştirdi. Programa Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Taşkıran, İlçe Sağlık Müdürü Yavuz Selim Özdin, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. Sergi açılış kurdelesini Kaymakam Helvacı ve beraberindeki heyet birlikte kesti.

 

144 TABLO

Sergi açılında konuşma yapan Kaymakam Helvacı, “Sergide çok güzel çalışmalar görüyorum. Bu çalışmalara çok emek verildiği de belli tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerini tebrik ediyorum” dedi. Karasu Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Hamiye Çelik, Helvacı’ya sergiyi gezdirerek bilgi verdi. Öğrencilerin resimlerini çizdikleri ressamların karakterine bürünmesi de sergiye ayrı bir görsel şölen kattı. Okul Müdürü Ali İhsan Kılınç, “Öğretmenimiz Hamiye Çelik’in koordinesinde yapılan, 100 öğrencinin katıldığı 144 resim tablosu bulunan sergi açılışını gerçekleştirdik. Öğretmenimiz Çelik’i ve öğrencileri tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı. (HABER: Bahar Kaya)