EğitimKarasu

Karasu Atatürk Anadolu sınavla öğrenci alacak

 

Karasu Atatürk Anadolu Lisesi sınavla öğrenci olan proje okulları arasında yer aldı. Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, bu haberi yıllardır beklediklerini ve çocukların artık evlerinden uzak okumak zorunda kalmayacaklarını söyledi.

 

KUZEY BÖLGESİNE DE HİZMET EDECEK

Sakarya’da sınavla öğrenci alan proje okulları 19’dan 23’e yükseldi. Haberi Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım sosyal medya hesabından duyurdu. Yeni eklenen dört okul arasında Karasu Atatürk Anadolu Lisesi de yer aldı. Atatürk Anadolu Lisesi, Karasu’da sınavla öğrenci olan ilk ve tek okul oldu. Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, “İlçemize hayırlı olsun. Hamdolsun, emeklerimiz sonuç verdi. Artık Karasu’da tercihle girilen bir lisemiz oldu” dedi. Bu haberi memnuniyetle karşıladıklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “Sadece Karasu’ya değil, hem kuzey bölgesine hem de ilimize sınavla öğrenci alan bir okulu kazandırmanın mutluluğu içerisindeyiz. Çocuklarımız artık evlerinden uzakta okumak zorunda kalmayacaklar. Bu sayede kendi ilçelerinde bulunan okula giderek ilçedeki faaliyetleri de arttırmış olacaklar” dedi.

 

LGS’DEN 90 ÖĞRENCİ ALACAK

Bu yıllardır beklediğimiz bir haberdi” diye belirten Müdür Turhan, “Öğrencilerimize sürekli ilçe dışında okullar göstermek zorunda kalıyorduk. Şimdi ise ilçemizde bulunan Atatürk Anadolu Lisesini göstereceğiz. Öğrencilerimizin kendi ilçelerine olan aidiyet duygusu artmış olacak. Başta valimiz olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve Kaymakamlığımıza da teşekkür ederiz” dedi. Karasu Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Yurdasucu ise, “Okulumuz proje okulu kapsamına alınarak 2022-2033 Eğitim-Öğretim yılında LGS sınavından 90 öğrenci alacaktır. Kuzey bölgesinin nitelikli okul ihtiyacını karşılayacak olan okulumuzun bu aşamaya gelmesinde gayret gösteren mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.