EğitimKarasu

Öğrenciler Tuna’yla bir araya geldi

 

Karasu Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’nda yazar – okur buluşmalarının üçüncüsü Karasu Sosyal Gelişim Merkezi’nde Yazar Mehmet Tuna’nın katılımıyla gerçekleşti. Öğrenciler merak ettikleri tüm soruları Tuna’ya yönelterek söyleşi gerçekleştirdi.

 

YAZARLA SÖYLEŞİ

Karasu Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’nda yazar – okur buluşmalarının üçüncüsü Karasu Sosyal Gelişim Merkezi’nde yüz yüze gerçekleştirildi. Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Türkçe öğretmenleri Hicran Dilek ve Nihan Dertli, kitap okuma ve okutma konusunda öğrencileri heyecanlandıran bir çalışmaya daha imza attı. Türkçe öğretmenleri, Yazar Mehmet Tuna’ya ait Dedemin Saati adlı kitabı beşinci sınıf öğrencilerine imzalı olarak temin etti. Yazar imzalı kitaplarıyla buluşan öğrenciler, kitabı okuyup pazartesi günü Sosyal Gelişim Merkezi Konferans Salonu’nda yazarla söyleşi gerçekleştirdi.

 

ÖRNEK OLDU

Yazar Mehmet Tuna, öğrencilerin kendisine yönelttiği tüm sorulara cevap verdi. Tuna, öğrencilerin ufkunu açarak onlara kitap okuma ve yazar olmaları konusunda örnek oldu. Keyifli geçen sohbetin ardından kitapla ilgili resim çizen öğrenciler Yazar Tuna’ya resimlerini hediye etti. Okul Müdürü Cemal Çetinkaya, kendilerini kırmayıp böyle bir etkinlikte öğrencilerle bir araya gelen Yazar Mehmet Tuna’ya çiçek takdim ederek teşekkür etti. Okul öğretmenlerini de böyle bir çalışmaya öncülük edip gerçekleştirdikleri için tebrik ederek, Sosyal Gelişim Merkezi’nde okulumuz öğrencilerini ağırlayan Karasu Belediyesi’ne de teşekkür etti.