Karasu

Öğrenciler hayran kaldı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Erasmus öğrencilerini atık su arıtma tesislerinde ağırladı. Yabancı öğrenciler Büyükşehir’in atık su arıtma tesisine hayran kaldı.

Kapılarını açtı
Karasu Atık Su Arıtma Tesisi Erasmus Değişim Programı ile Sakarya’ya gelen yabancı öğrencilere kapılarını açtı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) ile ortaklaşa yürütülen erasmus projesi kapsamında dünyanın farklı noktalarından Sakarya’ya gelen öğrenciler, atık suların doğaya en temiz haliyle deşarj edildiği Karasu Atık Su Arıtma Tesisi’ni ziyaret etti.

Bilgi verildi
Tesiste gerçekleştirilen çalışmalara hayran kaldığını belirten öğrenciler, alanında uzman personelden çalışmalar hakkında da bilgiler aldı. Öğrencilerin merak ettiği sorulara ise yerinde ve uygulamalı olarak cevaplar verildi. Türkiye, Avusturya, Azerbaycan, Romanya ve Litvanya’dan gelen 45 kişilik öğrenci grubu iklim değişikliği, çevre kirliliğinin nedenleri, doğru su kullanımı ve atık suların süreci hakkında bilinçlendirildi.