Eğitim

Ödüllü masal öğrencilere tanıtıldı

 

Karasu Sezi Eratik Ortaokulu’nda Türkçe öğretmenliği yapan Burcu Aksu tarafından yazılan ve Van’da düzenlenen Yerel Masallar Yarışması’nda dereceye giren Süslü kitabı, Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerine tanıtıldı. Minik öğrenciler, Süslü’nün hikayesini kitabın Yazar’ı Aksu’nun ağzından dinledi.

 

MERAKLI BAKIŞLAR

Karasu Sezi Eratik Ortaokulu’nda Türkçe öğretmenliği yapan Burcu Aksu tarafından bir yarışma için yazılan masal, daha sonra kitap haline döndü. 2018 yılında il bazında düzenlenen yarışmada dereceye giren ve ödül alan Süslü adlı masal kitabı 7 Nisan’da satışa sunulmaya da başladı. Küçük okurları ile buluşmaya devam eden masal kitabı, Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerine tanıtıldı. Minik öğrencilerin meraklı bakışları ve soruları ile karşılaşan Aksu, miniklere onların gelişimine katkıda bulunacak çeşitli sorular sorarak masal kitabını tanıttı.

ÖĞRENCİSİNDEN ESİNLENDİ

Masal kitabının isminin bir öğrencisine ait olduğunu belirten Aksu, “Süslü, isminden pek memnun olmayan bir öğrencim vardı. Oradan yola çıktım ve günümüzde çocuklar arasında önemli bir sorun haline gelebilen akran zorbalığını konu alan bu masal kitabını yazmaya karar verdim. Çocuklarımızın hem hayal dünyasını geliştirmek hem de gerçek dünyadaki kazanımlarını arttırmak ya da güçlendirmek amacıyla yazdığım kitabımı tüm çocuklarımıza tavsiye ediyorum. Süslü’nün masalını okumak isteyenler Mahlas Yayınları’ndan ya da internet alışveriş sitelerinden temin edebilirler” dedi. Gülcan Elmalı