Karasu

O sular ağaçlara zarar veriyor

Karasu Belediyesi sosyal medya paylaşımında “Doğanın bir parçasıyız ve doğayı korumayı önemsiyoruz” başlığıyla ağaçların sağlığı ve korunması için vatandaşların hassasiyet göstererek bitkilere zarar verecek uygulamalardan uzak durmaları gerektiğini belirten bir gönderi paylaştı.

Devam ediyoruz

Karasu Belediyesi “Doğanın bir parçasıyız ve doğayı korumayı önemsiyoruz” başlığıyla sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Paylaşımda ağaçların sağlığı ve korunması için vatandaşların hassasiyet göstererek bitkilere zarar verecek uygulamalardan uzak durmaları gerektiğini belirtti. Karasu Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “Daha yeşil bir Karasu için ilçemizi çeşitli ağaç türleriyle güzelleştirmeyi, şehrin dokusuna doğal ve estetik bir görünüm kazandırmayı ilke edinen belediyecilik anlayışımızla her geçen gün daha fazla ağaç ve bitkiyi caddelerimize, sokaklarımıza dahil etmeye devam ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Ağaçlar zarar görüyor

Yapılan açıklamanın devamında, “Dikilen ağaçların bakımları ve uzun yıllar sağlıklı bir şekilde gelişim gösterebilmeleri için düzenli periyotlarla uyguladığımız çalışmalar sırasında ev ve iş yerlerinde temizlik amacıyla kullanılan su atıklarının şehir içindeki ağaçlandırılmış bölgelerde ağaç ve bitkilere dökülmesi sebebiyle buralardaki ağaçların zarar gördüğü hatta kuruduğu tarafımızca tespit edilmiştir. Değerli Karasulu hemşehrilerimizin bu konuda hassasiyet göstererek bitkilere zarar verecek uygulamalardan uzak durmalarını önemle rica ederiz” ifadeleri kullanıldı.