O acıyı en iyi biz anlarız

O acıyı en iyi biz anlarız

Türkiye’yi yasa boğan iki büyük depremin ardından Karasu halkı seferber oldu. Karasuspor öncülüğünde başlatılan kampanya ile Karasu Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı öncülüğünde başlatılan kampanyalar çığ gibi büyüdü. Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası da yardım kampanyasına önemli katkıda bulundu.

 

Seferberlik gibi

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ilde yıkıma neden olan iki büyük depremin ardından Karasu halkı seferber oldu. Karasu Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı öncülüğünde başlatılan kampanyaya ek olarak Karasuspor’un başlattığı kampanyaya destek çığ gibi büyüdü. Saatler içinde dolan kamyon ve tırlar deprem bölgesine doğru yola çıktı. Kan bağışı toplamak için ilçeye gelen Kızılay aracının önünde gecenin geç saatlerine kadar kuyruklar oluştu.

Büyük destek

Depremin hemen ardından Karasu’nun büyük firmaları da elini taşın altına koydu. Basmacı Hafriyat, deprem bölgesine iki paletli kepçe gönderdi. İlçede adının duyulmasını istemeyen işadamları yüklü miktarda ayni ve nakdi yardımda bulundu. İlçede satılan battaniye ve elektrikli sobaların tamamına yakını satın alınarak bölgeye gönderildi. 1999’da yaşanan Sakarya ve Düzce depremlerini yüreğinde hisseden Karasu bir kez daha büyüklüğünü gösterdi.

Karasulular deprem bölgesine yardımda bulunmak için seferber oldu.