Karasu

Nöbetçi eczane sayısı bire düştü

Nöbetçi eczane sayısı bire düştü

Karasu’da yaz sezonunun bitmesi ile birlikte çift nöbetçi eczane sistemi de sona erdi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Sakarya Eczacılar Odası Karasu Bölge Temsilcisi Yakup Altıntaş, “Cumartesi günü itibariyle tek nöbet sistemine geçtik. Mayıs ayına kadar tek eczane nöbet tutacak” dedi.

Tek nöbet sistemine geçildi

Yaz sezonunun bitmesi ile birlikte çift nöbetçi eczane sisteminin sona ermesiyle ilgili açıklamada bulunan Sakarya Eczacılar Odası Karasu Bölge Temsilcisi Yakup Altıntaş, “Cumartesi günü itibariyle tek nöbet sistemine geçiş yaptık. Mayıs ayının bitmesiyle tekrar çift nöbet sistemi tekrar uygulanacak. Vatandaşın bizden beklentisi çok. Normalde 35 eczanenin altındaki il veya ilçelerde tek nöbet sistemi uygulanır” şeklinde konuştu.

Karasu’da 23 eczane var

Geçtiğimiz günlerde çift nöbet sistemine yeni geçildiğini ifade eden Yakup Altıntaş, “İlçemizde 23 eczane olmasına rağmen yaz döneminde artan nüfus nedeniyle çift nöbet sistemi uygulanıyor. Karasu’da 35 eczanenin mevcut olmaması kış ayında çift nöbet sisteminin uygulanmamasına da yol açıyor. Karasu’nun haricinde Akyazı ve Hendek ilçelerimizde yaz döneminde de, kış döneminde de tek nöbet sistemi uygulanıyor. Serdivan’da ise çift nöbet sistemine yeni geçildi” ifadelerini kullandı.