Karasu

Ek ödenek talep edildi

Ek ödenek talep edildi

Salı günü gerçekleşen Karasu Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ikinci oturumu Cuma günü Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşti. Gerçekleşen oturumda Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne ait olan ve ek ödenek talep edilen gündem maddesi oylamaya sunuldu.

CHP katılım sağlamadı

Karasu Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclisi Toplantısı’nın ilk oturumu Salı günü ikinci oturumu Cuma günü gerçekleşti. Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen oturuma Bağımsız Meclis Üyesi Mehmet Çatalbaş ve Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyeleri katılım sağlamazken Ak Parti’li ve MHP’li meclis üyeleri katılım sağladı. Oylamaya sunulan ek ödenek talep edilen gündem maddesi Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi Meclis Üyeleri’nin oy birliği ile kabul edildi.

Oylamaya sunulan madde

Mecliste Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne ait olan oylamaya sunulan madde de, “Belediyemiz 2023 yılı bütçesinde ortaya çıkan ilave yatırım ihtiyaçları nedeniyle ek ödenek ihtiyacı doğmuştur. Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliğinin 37. maddesine göre bütçe tertiplerine 69.000.000,00 TL ek ödenek verilmesi talebinin 06.09.2023 Tarihli Plan ve Bütçe Komisyonu Kararı doğrultusunda 07.09.2023 tarih ve E41625 sayılı yazı ile meclise sunulması” ifadeleri yer aldı.