Karasu

Mobilyacılar sanayi sitesi kuracağız

 

1996 yılından bu yana esnafın haklarını koruduklarını ve bundan sonraki süreçte de hizmete talip olduklarını söyleyen Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İlyas Balcı, yeni dönemde mobilyacı esnafının dertlerini sona erdireceklerini ve mobilyacılar sanayi sitesi kuracaklarını söyledi.

 

APARTMAN ALTINDAN KURTARACAĞIZ

Mobilyacılar sanayi sitesinin esnafın çalışma şartlarını iyileştireceğini söyleyen Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İlyas Balcı “Mobilyacılarımızın uzunca bir süreden bu yana ihtiyacı olan bir mobilyacılar sanayi sitesi kuracağız. Bu sayede Karasu belki de mobilya alanında yeni firmaların gözdesi olan bir yer haline gelecek. Yine devletimizin sağladığı her avantajı anında esnafımıza iletip her esnafımızın eşit şartlar içinde desteklerden ve avantajlardan yararlanmasını sağlayacağız” dedi.

 

PANDEMİ SÜRECİ

Pandemi sürecinde esnafın yanında yer aldıklarını da sözlerine ekleyen Balcı, esnafın devlet ve yerel yardımlardan faydalanması için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Pandemi sürecinde esnafları bilgilendirmek amacıyla 159 bin 173 SMS attıklarını ifade eden İlyas Balcı, süreç içinde esnafın kira yardımı, hibe desteği ve su faturalarında bin lira indirim gibi haklardan faydalanmasını sağladıklarını dile getirdi. Balcı kahveci esnafının 25’er kilo çay yardımı almasına aracılık ettiklerini de sözlerine ekledi.