Eğitim

Minikler sokak hayvanlarını unutmadı

 

Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu, 4 Ekim Hayvanları Koruma Haftası’nda sokak hayvanlarını unutmadı. Öğretmenleri eşliğinde sokak hayvanları için mama paketleri hazırlayan minikler, ders sonu hayvanları elleriyle besledi.

 

MAMA HAZIRLADILAR

4 Ekim Hayvanları Koruma Haftası’nda Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri anlamlı bir projeye imza attı. Öğretmenleri eşliğinde sokak hayvanları için mama paketleri hazırlayan minikler, mamalar ile sokak hayvanlarını besledi. Okul Müdürü Zehra Türkoğlu Kuba, “Öğrencilerimiz mama paketlerini hazırlarken oldukça heyecanlıydı. Okul sonunda mamalarla hayvanları beslemeleri bizi çok mutlu etti” ifadelerini kullandı.

HAYVAN SEVGİSİ

Dünyayı emanet edeceğimiz çocuklarımıza hayvan sevgisini küçük yaşta kazandırmak istiyoruz” diyen Kuba, “Bu bilinci aşılamak için yaptığımız etkinliğimiz de öğrenciler sokaktaki canların bizlere ihtiyacı olduğunu bir kez daha anladı. Sokaktaki her canlının her şeyden öte bir can taşıdığını bilmemiz gerekli” dedi. Minik öğrenciler sokak hayvanlarının mamalarla karınlarını sevgileriyle gönüllerini doyurdu.