Karasu

Milli birliğimizin sembolü

 

Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle mesaj yayımladı. Yavuzyiğit, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, milli birliğimizin ve bütünlüğümüzün sembolü olmuştur” dedi.

 

BÜYÜK ZAFER

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, bir mesaj yayımladı. Başkan Yavuzyiğit, “15 Temmuz, demokrasi tarihimizin en önemli dönüm noktalarından olan, birlik ve beraberliğimizi perçinleyerek, devletimizin bütünlüğüne kasteden hainlere karşı milletimizin büyük bir zafer kazandığı günün adıdır. 15 Temmuz gecesi ülkemizin birliğine, devletimizin bütünlüğüne kast etme cüreti gösteren hainler bu milletin evlatlarına, tankla tüfekle kurşun sıkma alçaklığını göstermişlerdir” ifadelerini kullandı.

ÜLKEMİZ İÇİN MİLAT
Milletimiz şanlı tarihinden aldığı feraset, milli ve manevi değerlerimizin kazandırdığı iman ve cesaretle bu kahpe girişimi el birliği ile bertaraf etmiştir” diyen Yavuzyiğit, “15 Temmuz darbe girişiminde milletimiz tıpkı Çanakkale’de, Kut’ül Ammare’de, Dumlupınar’da, ülkemizi bölmek, yok etmek ve istikbalini söndürmek isteyenlere verdiği büyük cesaret ve birlik mesajının bir benzerini göstermiştir. 15 Temmuz ülkemiz için de bir milat olmuştur. Demokrasi tarihi darbeler, muhtıralar ve demokrasi dışı girişimlerle dolu olan Türkiye’de bu dönemlerin artık kapandığının, milletin gücünün üstünde hiç bir gücün duramayacağını göstermiştir” dedi.

KAHRAMANLIK ÖRNEĞİ

Yavuzyiğit mesajını şu sözlerle noktaladı: “15 Temmuz gecesi Türkiye’nin darbeler tarihi bir daha açılmamak üzere kapanmıştır. Tankların, tüfeklerin, savaş uçaklarının karşısında Türk Bayraklarıyla, çıplak elleri ile karşı koyan aziz milletimizin dirayeti ve cesareti Türk ve dünya tarihine altın harflerle yazılmıştır. Bu kahramanlık örneği asırlar boyunca da unutulmayacaktır. Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz şehitlerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. 15 Temmuz akşamı meydanları boş bırakmayarak hainlere ve kalleş işbirlikçilerine meydanları dar eden, genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, çocuğuyla adeta kurşunlara meydan okuyan aziz milletimize ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bağımsızlığı ve bütünlüğü için şehit olan ve kahraman gazilerimizi minnet, sevgi ve duayla anıyorum. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüzü, anlamına uygun olarak hatırlatıyor ve anıyoruz.”