Manşet

Meraklı bekleyiş

Meraklı bekleyiş

Ak Parti’de ilçe belediye başkan adaylarının bu hafta başında açıklanması bekleniyordu. Hatta aday açıklamasının son olarak Salı günü gerçekleşeceği kulislerde yüksek sesle dillendiriliyordu. Çarşamba günü açıklama yapan İl Başkanı Yunus Tever, açıklamanın ileriki günlerde olacağını söyledi.

Hafta başı işaret edildi

Ak Parti’de ilçe belediye başkan adaylarının açıklanmasına ilişkin bir toplantı gerçekleşeceği, bu toplantı neticesinde de isimlerin netlik kazanacağı ifade edilmişti. Geçtiğimiz Cuma akşamından bu yana hareketli saatler yaşanan partide ağızları bıçak açmazken, bilgi kirlilikleri de üst düzeye çıktı. Pek çok internet haber sitesi adayların netleştiğini açıklarken bazı haber kaynakları ise birden fazla ilçede sıkıntı yaşandığını ifade etti.

Tever açıkladı

İlçe adaylarının hafta başında açıklanması yönündeki beklenti üst düzeye çıktı ancak açıklama pazartesi ve Salı günleri de gerçekleşmedi. Hatta Sakarya Milletvekillerinin Salı günü Ankara’da Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ile görüşme yapacakları da duyruldu. Ancak bu görüşmeden de ses çıkmadı. Konu ile ilgili sosyal medya paylaşımında bulunan Yunus Tever, adayın önümüzdeki günlerde açıklanacağını söyledi.