Siyaset

Alemdar’dan Karasu çıkartması

Alemdar’dan Karasu çıkartması

Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, çarşamba günü Karasu’ya gelerek bir dizi ziyarette bulundu. Karasu’nun, Kuzey bölgesinin incisi olacağını belirten Alemdar, “Karasu benim bölgem. Karasu rahat ol, artık rahat bir nefes al” dedi.

Örnek bir ilçe olacak

Karasu’ya gelerek bir dizi ziyarette bulunan Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, ilk olarak Karasu Belediyesi’ne ziyarette bulundu. Ardından Ak Parti Karasu İlçe Teşkilatı’na, MHP Karasu İlçe Teşkilatı’na ve Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti. Alemdar’a İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan ve İl Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Serdar Akgün’de eşlik etti. Ziyaretlerinde yoğun bir kalabalıkla karşı karşıya kalan ve bu durumdan memnun kaldığını belirten Alemdar, “Karasu benim bölgem, Burada mutlaka bir dostum var. O yüzden Karasu rahat ol, artık rahat bir nefes al. Karasu’yu el ele vererek örnek bir ilçe konumuna getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Seçim startını başlattık

Ak Parti Karasu İlçe Binası önünde konuşma gerçekleştiren Yusuf Alemdar, “Karasu’da seçim startının ilk işaretini vermiş olduk. Bu süreçte, İlçe Belediye Başkan Adaylarımızla ve teşkilatlarımızın her kademesiyle sokakta olacağız. Biz de eski yeni, ötekileştirme, ayrıştırma yok. Biz hep beraber bu ülkenin birliği için bayrağımızın dalgalanması, ezanımızın susmaması için mücadele edeceğiz. Ben Cumhur İttifakı’nın adayıyım. Sizden durmadan, dinlenmeden 24 saat çalışmanızı istiyorum. Çünkü Karasu, Kuzey bölgesinin, Marmara’nın incisi olacak. İnşallah turizmde, sanayide, eğitimde, kültürde tüm büyükşehirlere örnek olacak projeleri birlikte yapacağız. İlçe adayımız açıklandığında da burada olacağım” diye konuştu.

Boynumuzun borcu

Karasu’nun hizmetin en büyüğünü hak ettiğini belirten Ak Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, “Karasu’ya yapmamız gereken çalışmaları, Karasu’ya düşündüğümüz projeleri, sizin arzu ettiklerinizi broşür haline getireceğiz. Bu projeleri yapmakta bizim boynumuzun borcu. Size de bunun şeref sözünü vereceğiz. Siz hep bizim yanımızda oldunuz. Şimdi size sahip çıkmak, yanınızda olmak bizim görevimiz. Asla başınızı öne eğdirmeyeceğiz. Size söz veriyorum Karasu’yu bundan sonra Türkiye’de her ilde konuşulan her ilin arzu ettiği herkesin yaşamak istediği bir ilçe haline getireceğiz” diyerek konuşmasını tamamladı.

Çalışmalarımızı sürdürüyoruz

Yusuf Alemdar’ın konuşmasının ardından kendisine tablo hediye eden Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Recep Aksu, ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür etti. Yusuf Alemdar, Ak Parti ziyaretinin ardından MHP Karasu İlçe Teşkilatı’na ziyarette bulunan Alemdar’ı MHP İlçe Başkanı Hamza Uğur ve yönetimi karşıladı. Cumhur İttifakı’nın neferleri olduklarını belirten Alemdar, “Biz Cumhur İttifakı’nın neferleriyiz. Cumhur İttifakı olarak gerek Karasu özelinde gerekse tüm Sakarya’da çalışmalarımızı koordineli olarak sürdürüyoruz. 31 Mart seçimlerinde de bu birlikteliğimizin karşılığını alacağız. İlçe Başkanımız Hamza Uğur başta olmak üzere MHP’nin tüm üyelerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Omuz omuza vereceğiz

Karasu özelinde gerçekleştirdiği ziyaretinde son olarak muhtarlarla bir araya gelen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, “Muhtarlar benim tutmayan elim, görmeyen gözüm, duymayan kulağım, yürümeyen ayağım en önemlisi de hissetmediğim kalbimdir. Görmediğimi gören, hissedemediğimi hissedip de çözüm üreten muhtarlarımız bizim baş tacımızdır. Seçime giderken muhtarlarımızla omuz omuza vereceğiz. Karasu’nun hak ettiği yeri alabilmesi için elimizden gelenin fazlasının yapacağız. Bizim yolumuz bir kaderimiz bir davamız bir. Siz 5 yıl için hedeflediğiniz, düşündüğünüz ne varsa notunuzu alıyorsunuz ilçe başkanına iletiyorsunuz” diye konuştu.

Alemdar, “Bugüne kadar Serdivan’da yapmış olduğumuz işi bundan sonra 16 ilçede yapacağız. Bizler bunları seçim beyannamesine koyarak, bunlar bizim namus sözümüzdür, diyoruz. Siz biz yok. Hepimiz bir aileyiz. Muhtarlarımız asla verdiği sözün altında ezilmeyecek. Muhtarın verdiği her söz Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği söz olacak” ifadelerini kullandı. Muhtarlarla olan görüşmesini tamamlayan Alemdar, Karasu ziyaretini sonlandırdı.

 

Yusuf Alemdar’ı yoğun bir kalabalık karşıladı
Alemdar, “Bayrağımızın dalgalanması, ezanımızın susması için mücadele edeceğiz” dedi.

 

Alemdar, “Bayrağımızın dalgalanması, ezanımızın susması için mücadele edeceğiz” dedi.
Alemdar, “Bayrağımızın dalgalanması, ezanımızın susması için mücadele edeceğiz” dedi.
Alemdar, “Biz Cumhur İttifakı’nın neferleriyiz” diye konuştu.
Yusuf Alemdar, son olarak muhtarlarla bir araya geldi.