Kocaali

Melen Barajı durdu mu

 

Kocaali Ortaköy’de İstanbul’un içme ve kullanma suyu ihtiyacına takviyede bulunmak ve elektrik üretmek amacıyla inşası devam eden Melen Barajı’nın inşaatının durduğu iddia edildi. Yüklenici firmanın ödenek yokluğu nedeniyle hak edişlerini alamadığı ve sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih ettiği ileri sürüldü.

 

ÖDENEK YOKLUĞU

Kocaali Ortaköy’de Büyük Melen Projesi kapsamında yapımı devam eden Büyük Melen Barajı inşasının, yüklenici firmanın işi bırakması nedeniyle durduğu iddia edildi. Geçtiğimiz hafta sonu basına yansıyan haberlerde yüklenici firmanın ödenek yokluğu nedeniyle hak edişlerini alamadığı ileri sürüldü. Konuyla ilgili olarak firmanın ödenek alamadığı gerekçesiyle Devlet Su İşleri ile yapılan sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih ettiği ifade edildi.

 

AÇIKLAMA GELMEDİ

Birçok basın organında geniş yer bulan iddiada ayrıca firmanın hak edişleri alamaması sebebiyle işi bıraktığı, baraj sahasında bulunan personel, araç, gereç ve ekipmanlarını tahliye etmeye başladığı ileri sürüldü. Ancak konu ile ilgili olarak şirket veya kurum cephesinden resmi bir açıklamaya yer verilmedi. Haber herhangi bir şirket veya kurum yetkilisinin açıklamasına dayandırılmadı. Bahse konu şirketin uzun süredir devletten ödenek almadığı ileri sürüldü.