Karasu

Medeniyetin en güzel örneği

 

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Kızılay Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. Turhan, “Türk Kızılayı çalışanları, milletimizden aldığı güç ve destekle dünyanın en ücra köşesindeki muhtaç insanlara yardım elini uzatmakta ve tarih boyunca önce insan diyen medeniyetimizin en güzel örneklerini sergilemektedir” dedi.

 

ÖNCE İNSAN

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Çetin Turhan, 29 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. Turhan, “Savaş alanındaki yaralı ve hasta askerlere yardım etme amacıyla kurulan Kızılay, dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin savaş ve doğal afetler sonrasında insanların, barınma, beslenme ve sağlık gibi sorunlarına çare olan kuruluşlarının başında gelmektedir. Büyük fedakarlıklarla bu onurlu görevi yerine getiren Türk Kızılayı çalışanları, milletimizden aldığı güç ve destekle dünyanın en ücra köşesindeki muhtaç insanlara yardım elini uzatmakta ve tarih boyunca önce insan diyen medeniyetimizin en güzel örneklerini sergilemektedir” ifadelerini kullandı.

YARDIMA İLK KOŞAN

Türk Kızılay’ı, kan bağışı, ilk yardım, sağlık ve sosyal hizmetler gibi birçok alanda aktif bir rol üstlenerek örnek bir kuruluş olduğunu geçmişte olduğu gibi bugün de tüm dünyaya göstermiş” diyen Turhan, “Muhtaçların ve mazlumların gönlünde taht kurmuştur” dedi. Turhan, “İnsana en büyük değeri veren medeniyet birikimimizin bir gereği olarak zorda kalana yardım etmeyi görev kabul eden Türk Kızılayı, halkımızdan aldığı güç ve destekle, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında meydana gelen her felaketin ardından insanların yardımına ilk koşan kuruluşumuz olmuştur” diye belirtti.

ÖĞRENCİLERİN GÜLEN YÜZÜ

Türk milletinden aldığı güç ile zor durumda dayanışmanın, felaketlerin en yoğun anında adaletin, savaşın en çetin anında insanlığın, tarafsızlığın ve barışın simgesi olmakta bu önemli görevleri sadece insanlık adına üstlenip hiçbir fedakarlıktan kaçınmamaktadır” diyen Müdür Turhan, “Türk Kızılayı Karasu Şubesi de, ilçemizde yapmış olduğu örnek çalışmalar ile halkımızın, öğrencilerimizin ve okullarımızın her zaman yanında olmuş eğitime tam destek vermiş ve öğrencilerimizin gülen yüzü haline gelmiştir” ifadelerini kullandı. Turhan, “İnsanlığın hizmetinde olan Türk Kızılayı’nın değerli yöneticileri, çalışanları, gönüllüleri ile hayırsever vatandaşlarımızın Kızılay Haftası’nı kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım” diyerek mesajını sonlandırdı.