Karasu

Mayıs Meclisi yapıldı

 

Karasu Belediyesi Mayıs Ayı Meclis toplantısı iki oturumda yapıldı. Pazartesi günü yapılan ilk oturumda 9 gündem maddesi değerlendirildi. Toplantıda OSB Mütevelli Heyeti’ne üye seçimi yapıldı ve kentsel dönüşümü hızlandırmak için bir bina alımı yapılması için Encümen’e yetki verildi.

 

9 MADDE GÖRÜŞÜLDÜ

Karasu Belediyesi Mayıs Ayı Meclis toplantısında toplam 9 madde görüşüldü. Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın katılmadığı oturumu Sabri Aslanbay idare etti. Toplantının ilk maddesi olarak Organize Sanayi Bölgesi’ne üye seçimi yapıldı. Karasu Belediyesi’nin üye sayısı üçten ikiye düştü. 2019 öncesi dönemlerde muhalefetten bir temsilci alınırken yeni dönemde Ak Parti kendisinden başka partiye üyeliği uygun görmedi. İki üye İshak Sarı ve Murat Kaçar olarak belirlendi. MHP’li Fatih Şentürk, meclisin görev süresinin iki yıl sonra dolmasına rağmen OSB üyeliklerinin 4 yıllık olmasını eleştirdi.

 

KAMULAŞTIRMA YETKİSİ

Kentsel dönüşüm için Karasu Kaymakamlığı yanındaki Haldızlara ait binada bir dairenin Karasu Belediyesi tarafından satın alınması için Encümen’e yetki verildi. Kararın süreci hızlandırmak için alındığı ifade edildi. İnsan Kaynakları Müdürlüğü’ne ait iki madde de komisyona gönderilmeden onaylandı. Meclis’in ikinci oturumu salı gününe bırakıldı. Salı günkü oturumda kesin hesap cetvelinin görüşülmesine karar verildi. Toplantıda ayrıca Halk Bankası’ndan icra ve mahkeme masraflarında kullanılmak üzere 2 milyon liralık teminat mektubu alınması için yetki de alındı. (HABER: Bahar Kaya)