Maviyemiş projesi Hürriyet’te hayata geçirildi

 

Karasu’da bir ilke daha imza atıldı. Karasu Hürriyet Mahallesi’nde maviyemiş projesi hayata geçirildi. Mahalle Muhtarı Cumhur Özkan, maviyemişin fındıktan daha fazla kazanç sağladığını ve başlatılan proje ile ekonomiye katkı sağlanacağını belirtti.

 

300 FİDAN EKİLDİ

Geçtiğimiz hafta Salı günü Karasu Hürriyet Mahallesi’nde maviyemiş projesinin örnek kurulumu yapıldı. Ercan Alpar’a ait bir dönümlük araziye 300 maviyemiş fidanı ekildi. Mahalle Muhtarı Cumhur Özkan, “Projeye ilk etapta bir dönümlük arazi ile başladık. Bu bahçelerin ardı arkası kesilmeyecek. Bir dönümden toplanan mahsul fiyatı fındık fiyatından daha fazla. Proje ekonomiye katkı sağlayacak” dedi. Özkan, maviyemiş projesinin ardından mahallesinde ilerleyen dönemlerde aronya ekileceğini de sözlerine ekledi.

 

ÖZKAN’DAN TEŞEKKÜR

İlçemiz ve mahallemiz adına bir ilk olan maviyemiş projesini hayata geçirmekten mutluyuz” diyen Muhtar Özkan, “Bu proje için bizi destekleyen Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı’ya, İlçe Tarım Müdürü Yutkun Cabak’a ve değerli Ziraat Mühendislerimiz Ahmet Kantemiz, Hasan Yılmaz ve Gökhan Akgül’e verdikleri emek ve desteklerden dolayı teşekkür ederiz” sözlerini kullandı. Maviyemişin antioksidan içeriğinin yüksek olduğunu da ifade eden Muhtar Özkan, “Ürünün faydaları saymakla bitmez” dedi.