Karasu

Manşetimiz ses getirdi

 

“Çiftçinin sorunları bitmiyor” başlığı ile yaptığımız manşet haberimiz Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç tarafından dikkate alındı. Tunç’un bu durumu önemsediği ve önümüzdeki dönemde sorunun çözüleceği öğrenildi.

 

YAVUZYİĞİT BİLGİLENDİRDİ

Fındık üreticisi çiftçilere verilen “Alan Bazlı Gelir Destek Ödemeleri” konusunda yaşanan zorlukları dile getirdiğimiz “Çiftçinin çilesi bitmiyor” başlıklı manşet haberimiz Karasulu hemşerimiz Sayıştay Başkanlığı Kurumsal İletişim Koordinatörü Mustafa Kemal Yavuzyiğit tarafından Tarım ve Orman Bakanı Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç’u ziyaretinde bilgilendirdiği öğrenildi. Bakan Yardımcısı Tunç’un konunun önemsendiği ve sorunlarının çözüleceğini söylediği belirtildi.

5 YIL SÜRELİ OLACAK

Bakan Yardımcısı Mehmet Hamdi Tunç’u ziyaretinde gazetemiz haberinde yer alan fındık çiftçilerinin sorunlarını ve taleplerini ileten Mustafa Kemal Yavuzyiğit, “Sayın Bakan Yardımcısı konuyla ilgili bir süredir zaten altyapı çalışması yapıldığını bu çalışmaların hızlandırılması yönünde adımlar atıldığını söyledi. Fındık üreticilerine yapılan Alan Bazlı Gelir Destek Ödemelerinin önümüzdeki dönemde e-Devlet üzerinden 5 yıl süreyle online olacağını ifade etti” açıklamasında bulundu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir