Köşe Yazıları

Makamlar geçicidir

 

Karasu MHP İlçe Başkanı Münir Ali Kara’nın 10 haftadır Pazartesi günleri parti binasında düzenlediği basın toplantısında ilçe ve ülke gündemine ilişkin konuları değerlendirmesi sanıyorum Karasu’da bir ilktir.

Nereden aklına geldi böyle bir karar bilmiyorum ama bence çok yerinde ve verimli buluyorum.

Münir Başkanın gündeme getirdiği konular, her kurumun alanına girebiliyor. Yani, bir ayırım yapmıyor. Sorunun olduğu birim nereye bağlı olursa olsun bunu yapıcı, uyarıcı önerilerle dile getiriyor.

Kimi zaman Karasu Belediyesi’nin yürüttüğü faaliyetleri de eleştirmesi dikkat çekiyor. İktidar ortağı bir partinin ilçe başkanının belediye hizmetlerindeki noksanlıkları kamuoyuna duyurması çok beklenen bir durum değil; değil mi?

Evet,  belki de bu bir ilk!

Bence takdir edilmesi gereken bir durum!

***

Aslında Karasu’ da yerel sorunları gündeme taşıması gerekenler başta CHP ve diğer partilerin ilçe başkanları olmalıydı.

Ben CHP’nin edilgen politika izlemesine şaşıyorum doğrusu. Kendisinin Avukat olmasının da avantajı ile Sayın Aykut Süt’ün daha aktif olmasını beklerdim.

Arada bir basına bazı açıklamalar gönderdiği oluyor, o kadar. Ama toplum ondan daha fazla aksiyon bekliyor. Kendisini toplum içinde daha fazla göstermeli, daha fazla sorunlara hakim olmalı. Yalnız kaldığını varsayalım, o zaman gereğini yapmalı.

Karasu’da hiç mi yanlış işler olmuyor?

Halkın sorunları yok mu?

Esnafın sorunları yok mu? Mutlaka var. Zaten olmaması mümkün değil. Hele ki Karasu’da…

Peki diğer parti ilçe başkanları nerede? Onlar da kış uykusuna mı yattı?

Arada bir cılız da olsa bazı konuları paylaşıyor olabilirler ama bu yetersiz kalıyor.

***

AKP’den ayrılmış olan eski bakan Sayın Ali Babacan’ın kurduğu “DEVA” Partisi’ni biliyorsunuz. 2020 yılı bitmeden 1. Olağan Büyük Kongresi’ni yaparak parti resmileşti. Hah işte, o partinin Karasu’da seçilmiş bir ilçe başkanı var; Abdullah Çatalbaş.

Daha henüz yeni bir partinin, yeni ilçe başkanı olarak Karasu’nun sorunlarını teker teker tespit etmiş ve bu sorunların çözümü yönünde bir gayret göstermektedir. Geçtiğimiz yıl ilk olarak MHP İlçe Başkanı Münir Ali Kara’nın gündeme getirdiği Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ)’nin Karasu sınırları içinde yer alan Denizköy lokasyonunda kurulması yönünde yaptığı çalışmayı kendine dert edinmesi ve proje dosyalarıyla Karasu’nun ileri gelenlerini bilgilendirmesi takdir edilmelidir.

Demem şudur ki; ister iktidar partisinin, ister muhalefet partisinin ilçe yönetimleri olsun sadece seçimden seçime halkın arasında değil her daim sorunlara hakim olarak gündem oluşturmalıdır.

Bunu iktidar partisinin ortağı MHP İlçe Başkanı Münir Kara başlattı ve devam ediyorsa sizler de onu örnek almalısınız.

Makamlar geçidir; önemli olan o makama layık olmaktır!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir