KarasuSiyaset

Mahallelinin gönlü alınmalı

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Karasu Belediyesi’nin Tepetarla’daki alana aronya bitkisi ektiği ve mahalle halkının o alanı futbol sahası olarak kullandığını söyledi. Kara, “Belediye imkanı varsa aronya bitkisini başka yerde yetiştirmeli, alanı da Tepetarla gençlerine hediye etmelidir. Eğer imkan yoksa mahalle sınırları içindeki alandan gençler için futbol sahası ayrılmalı, mahallelinin gönlü mutlaka alınmalıdır” dedi.

 

GENÇLERE HEDİYE ETMELİ

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan yazılı basın açıklamasında bulundu. Karasu Belediyesi’nin geçen hafta Tepetarla’daki bir alanda aronya bitkisi ektiğini söyleyen Kara, “Bu alan her ne kadar belediyeye ait olsa da o alanın mahalle halkı tarafından futbol sahası olarak kullanıldığı bilinmektedir. Eğer imkan varsa Karasu Belediyesi’nin aronya bitkisini başka yerde yetiştirmesi, alanı da Tepetarla gençlerine hediye etmesi toplum yararına olacaktır. Eğer buna imkan yoksa Karasu Belediyesi’ne tahsis edilmesi planlanan aynı mahalle sınırları içindeki 30 dekarlık alandan gençler için futbol sahası ayrılmalı, mahallelinin gönlü mutlaka alınmalıdır” ifadelerini kullandı.

 

KARA TEŞEKKÜR ETTİ

Başkan Münir Ali Kara, “Geride kalan hafta Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit görevinden ayrılacağını ifade etmiş ve sağlık sorunlarının bu görevi sürdürmesine müsaade etmediğini dile getirmiştir. Birlikte başarılı bir seçim süreci geçirdiğimiz mevkidaşımıza göstermiş olduğu gayret ve özveriden dolayı teşekkür ederken bundan sonraki hayatında da sağlık ve afiyet dileriz. Mütevazı yapısı ve dürüst kimliği ile siyasete kalite katan Hasan Yavuzyiğit’in sağlık sorunlarını dile getirmesine rağmen işin içinde başka bahaneler arayanlar kendi iyi niyetlerini sorgulamalıdır” sözlerini kullandı.

 

KENDİNİ HATIRLATTI

Geçtiğimiz hafta Düzce ili Gölyaka ilçesinde meydana gelen deprem ilçemizde de hissedilmiş, herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmamış olması teselli nedeni olmuştur” diyen Başkan Kara, “Ancak deprem gerçeği kendisini bir kez daha hatırlatmış ve vatandaşlarımızın 1999’da yaşadığı acıları bir kez daha hatırlamıştır. Öngörülebilir olmayan deprem sadece alınacak önlemler ile etkisi azaltılabilecek bir doğa olayıdır. Deprem gibi hayati konuları siyasete ya da çıkarlara teslim etmemek gerekir. En azından hayati konular gibi asgari müşterekte birleşip ortak hareket edebilmeyi başarabilmeliyiz” diye belirtti.

 

DERSİNİZİ ALIRSINIZ

Başkan Kara, “Kendilerine altılı masa ismini veren genişletilmiş Millet İttifakı’nın yeni bir toplantısı gerçekleşmiş ancak bu toplantıda da gündemin aday belirlemesi olmayacağı ifade edilmiştir. Erken seçim olması için defalarca görüş belirten bu masa aslında çok net olarak hdp’den çekinmekte, onların da kabul edeceği bir ismi aday göstermek durumundadır. Matematiksel olarak gün gibi ortada olan bu durumu hdp çok net şekilde ifade edebilmekte ancak Millet İttifakı üyeleri konuyu gargaraya getirmektedir. Seçmene yalan söylemek ya da seçmeni enayi yerine koymak kimseye fayda sağlamaz. Seçmen her şeyi görmekte ve bilmektedir. Sakın seçmenin aklı ile alay etmeyin, yoksa hayatınızın dersini alırsınız” dedi.

 

GÜCÜNÜ SERGİLEMEKTE

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara basın açıklamasını, “Ordumuzun geride kalan hafta başlatmış olduğu Pençe Kılıç Operasyonu’nun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti gücünü sergilemekte, dosta güven düşmana korku vermeye devam etmektedir. Sınır içi kadar sınır çevresi de bizi ilgilendirmekte, Türkiye Cumhuriyeti de kendisine yönelebilecek terör odaklarını yok etmek için kararlı adımlar atmaktadır. Allah bu haklı mücadelemizde ordumuzun yardımcısı olsun” sözleriyle sonlandırdı.