Karasu

Mağdur edilme kaygısı taşıyoruz

 

Karasu’da kentsel dönüşüme giren Kaymakamlık yanındaki binanın Yöneticisi Ali Zeki Yakut, yıkım firması ile kendilerinin yaptığı anlaşmanın yok sayıldığını söyledi. Yakut, “Gelecekte buranın kamulaştırılacağı ve insanların daha da mağdur edileceği endişesi taşıyoruz” dedi.

 

FİRMA İLE ANLAŞMIŞTIK

Yıkımına başlanan binada kendilerine yıkım tebligatı gelmesinin ardından yönetim oluşturduklarını ve hak sahipleri ile birlikte hareket etme kararı aldıklarını söyleyen Yönetici Ali Zeki Yakut, “Yıkım firması ile anlaşma imzaladık. Ancak tam yıkımın başlaması sürecinde aynı firmanın Karasu Belediyesi ile anlaşma yaptığını ve yıkıma başladığını gördük. Buradan elde edeceğimiz geliri zor durumda olan hak sahiplerine verecektik. Şimdi bu insanlar ümit ettikleri gelirden de yoksun kalmış oldu” dedi.

 

BUNDAN SONRA NE OLACAK

Yıkım sonrasında da bir mağduriyet ortaya çıkması ihtimali doğduğunu söyleyen Yönetici Yakut, “Yıkım sonrasında nasıl bir yol izleneceğine ilişkin bize net bilgi verilmiyor. Kamulaştırma mı olacak yoksa hak sahiplerinin hakları korunacak mı? Daire sahipleri arasında kredi çekmiş ve halan ödemeye devam eden insanlar var. İnsanlara bu kaygıyı yaşatmamalıyız. Belirsizlik ortadan kaldırılmalı ve mağduriyet yaşanmayacağına ilişkin güvence verilmeli” ifadelerini kullandı.