Lunapark bilmecesi

 

Karasu Belediyesi tarafından yapılacak olan Yaşam Merkezi Projesinde ilk yıkım çalışmalarına önümüzdeki hafta başlanacağı bildirildi. Ancak alanda kurulu bulunan Lunapark’ın henüz taşınmadığı ve yeni sezona hazırlandığı belirtildi. Karakaş, “Biz gerekli yerlere bilgilendirme yaptık” dedi.

 

BİLGİLENDİRME YAPILDI

Karasu Belediyesi’nin 2020 Aralık ayı olağan toplantısında tanıtımı yapılan Yaşam Merkezi Projesine önümüzdeki haftadan itibaren mevcut Lunapark’ın güneyindeki yapıların yıkımı ile başlanacağı öğrenildi. Ancak sözleşmesi yenilenmeyen Lunapark’ın içindeki araç gereçlerin yeni sezona hazırlık amaçlı onarım ve bakım çalışmalarının yapıldığı belirtildi. Karasu Belediye Başkan Yardımcı İsmail Karakaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Biz ilgili işletmeciyle sözleşmeyi yenilemedik. Taşınması yönünde kendisine verdiğimiz süreye rağmen alanı boşaltmadığını görüyoruz. Gerekli makamlara bilgilendirme yaptık. Bundan sonraki süreçte hukuki sorumluluk işletmeciye aittir” diye konuştu.

3 YIL SÜRMESİ BEKLENİYOR

Yaklaşık 20 yıldan beridir çalıştırılan Lunapark’ın kaldırılması sonrasında 5 bin 700 metrekare alanda kurulacak olan Yaşam Merkezinin AVM ve otopark olmak üzere iki etap olarak tasarlandığı belirtildi. AVM bölümünde sosyal alanlar, açık yürüyüş platformları, enformasyon merkezi, kütüphane, oyun alanı, cep sineması ve toplamda 42 dükkanla beraber 6 bin 223 metre kare alana sahip bir yapı olacak. Bununla birlikte otopark bölümünün ise 1 adet 623 metre kare genişliğinde dükkan ve 128 araç kapasiteli toplam 7 bin 795 metre kare inşaat alanına sahip bir yapı olması planlanıyor. Projenin 3 yıl içinde bitirilmesi amaçlanıyor.