Karasu

Luft Türkiye’den basın açıklaması

Basında ve sosyal medyada çıkan haberlerin ardından Luft Türkiye Firması, basın açıklamasında bulundu. İşletme sahipleri, kolluk kuvvetleri tarafından festivalin en kısa sürede sonlandırılması gerektiğinin bildirilmesi üzerine, şehadete yürüyen Teğmen Ömer Faruk Civelek’in naaşının Sakarya’ya gelmeden önce  eğlence programlarının sonlandırıldığını belirtti.

İlgili firma yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Luft Türkiye ailesi olarak Karasu Turizmine daha iyi hizmet ve destek vermek amacıyla 2022 Şubat ayında festival hazırlıklarına başlanılmış, 16-17 Temmuz 2022 tarihinde toplam 8 ulusal düzeydeki Sanatçıdan oluşan festival organize etmiş bulunmaktayız.

17.07.2022 tarihinde Pençe-Kilit operasyon bölgesinde hain yaşanan hain saldırıda Karasulu Piyade Teğmen Ömer Faruk Civelek Şehit olmuştur.

Şehidimiz Piyade Teğmen Ömer Faruk Civelek’e Allah`tan rahmet kederli ailesine başsağlığı diliyoruz.

Luft Türkiye ailesi olarak düzenlemiş olduğumuz etkinliğimiz devam etmekte iken ve konser alanımızda binlerce katılımcının bulunduğu sırada Şehidimizin üzücü haberi yetkili makamlarca tarafımıza ulaştırılmıştır.

Bu hain saldırı haberini aldığımız an itibari ile festival alanımıza yeni katılımcıların girişi ve bilet satışlarımız hemen durdurulmuş olup ayrıca etkinliğin en kısa sürede sonlandırılması için gerekli irtibatlar kurulmuş ve Şehidimizin aziz naaşı İlimize ulaşmadan 23:00 sıralarında etkinlik dırılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.