Karasu

Limandere’ye 112 ASHİ kuruldu

Limandere’ye 112 ASHİ kuruldu

Limandere Mahalle Muhtarı Sinan Erbaş’ın talepleri doğrultusunda Limandere Mahallesi’ne 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu kuruldu. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Muhtar Erbaş, “Yaklaşık bir yıl önce 112 ASHİ için talepte bulunduk. Mahalle halkımıza hayırlı olsun” dedi.

Yer tahsis edildi

Karasu’nun Muhtarlarından Limandere Mahalle Muhtarı Sinan Erbaşın talebi doğrultusunda Limandere Mahallesi’ne 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu kuruldu. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Muhtar Erbaş, “112 Limandere’de hizmete başladı. Biz yer tahsisinde bulunduk. Sağlık Ocağı’nın lojmanını 112 ASHİ’ye verdik. Gerekli dizaynlar ise İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapıldı” ifadelerini kullandı.

İlk müdahale yapılabilecek

Artık Ferizli’den ambulans gelmesini beklemek zorunda kalmayacaklarını belirten Limandere Mahalle Muhtarı Sinan Erbaş, “İlk müdahale artık direk buradan yapılacak. Bir olay olduğunda Ferizli’den ambulans beklemek zorunda kalmayacağız. Böylelikle Ferizli’nin de yükü hafiflemiş olacak. Burada iki ekip ve her ekipte dört personel var. Değişimli olarak nöbetlerini tutuyorlar” diye konuştu.

Teşekkür etti

Muhtar Sinan Erbaş, “Talebimiz doğrultusunda mahalle halkımızı mağdur etmeden 112’nin bölgeye gelmesinde bizlere yardımcı olan İl Sağlık Müdürümüz Aziz Öğütlü’ye, İlçe Sağlık Müdürümüz Yavuz Selim Özdin’e, Karasu Belediye Başkanımız İshak Sarı’ya ve Belediye Başkan Yardımcımız Hüdaver Ağun’a teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonumuz mahalle halkımıza hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

 

Erbaş, “Yeni 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonumuz mahalle halkımıza hayırlı olsun” dedi.