Siyaset

Liderliğin mektebi yok

Proje sunum toplantılarında konuşan Yeniden Refah Partisi Kocaali Belediye Başkan Adayı Recep Erdoğan; Liderliğin mektebi yok

Seçim çalışmaları kapsamında, partisince düzenlenen proje sunum toplantılarına aralıksız devam eden Yeniden Refah Partisi Kocaali Belediye Başkan Adayı Recep Erdoğan haftayı yoğun geçirdi. Kozluk, Bezirgan, Kestanepınarı ve Kirazlı’daki halk toplantılarında konuşan Recep Erdoğan “İlçe yönetmek, liderlikle olur. Liderliğin mektebi yok. Liderler milletin içinden çıkar” dedi.

Dur durak yok

Kocaali’de seçim çalışmalarına sahaya ilk inen aday olarak yaklaşık üç ay önce başlayan Yeniden Refah Partisi Kocaali Belediye Başkan Adayı Recep Erdoğan proje sunumlarını aralıksız sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta içi tamamlanan belediye meclis üye listesi çalışmalarının ardından saha çalışmalarını hızlandıran Erdoğan ve ilçe yönetimi, ilçe içerisinde kurum ve esnaf ziyaretleri gerçekleştiriyor. Vural Saka başkanlığındaki Yeniden Refah Partisi Kocaali İlçe Teşkilatı, hanım kolları faaliyetleri ve gençlik kolları çalışmalarında da hız kesmiyor. Geçtiğimiz haftayı yoğun programla gerçekleştiren Recep Erdoğan Kozluk Mahallesi, Bezirgan Mahallesi, Kestanepınarı Mahallesi ve Kirazlı Mahallesi’nde proje sunum toplantıları gerçekleştirdi. Yeniden Refah Partisi Sakarya İl Başkanlığı’nın düzenlediği programa da iştirak eden Recep Erdoğan ve yönetimi ilçe içerisindeki, esnaf ve kurum ziyaretlerinin yanı sıra hane ziyaretleri ve sivil toplum kuruluşları ziyaretlerine de hız kazandırdı. Ziyaretler kapsamında Bağımsız Belediye Başkan Adayları Bahadır Muslu ve Refik Alemdar’la da bir araya gelen Recep Erdoğan ayrıca sosyal etkinlikler kapsamında İHH Kocaali İlçe Temsilciliği’nin Gazze için düzenlediği yardımlaşma programına da tüm ekibiyle katıldı. Erdoğan Kocaali Muhtarlar Derneği Yönetimi ile de bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

Kırk yıl

Yeniden Refah Partisi Kocaali İlçe Başkanlığı tarafından hazırlanan proje sunum toplantılarında konuşan Kocaali Belediye Başkan Adayı Recep Erdoğan kırk yıllık siyasi geçmişi Kocaali’ye hizmet için geçirdiğini söyledi. ‘Liderler milletin içinden çıkar’ diyen Recep Erdoğan “Bizler Kocaali’ye hizmet etme yolunda neler yaptık istişare edelim istiyorum. Öncelikle bir ilçeyi yönetmek, lider olmak önemli. Liderliğin mektebi yok. Liderliğin mektebi millettir, milletin yanında olmaktır, milletin derdiyle dertlenmektir. Dinlersin, dertlenirsin, lider olursun. Onun sorununu çözersin, çözüm noktasında lider olursun. Halkla halleşir, birleşir, milletin emrinde lider olursun. Yukarıdan inme lider olunmaz. Liderler milletin içinden kahvehaneden, meydanlardan çıkar.  Derdi anlayan, komşusuyla birlikte yaşayan, bir ve beraber olan, birlikte hareket eden lider olur. Ben kırk yılımı Kocaali’de siyasetle geçirdim. Buralar benim kırk yıldır çalıştığım yerler. Dersimize iyi çalıştık, tecrübelerimizi edindik, Kocaali’ye hizmet etme yolunda buraya kadar geldik. Gelirken birçok kurumun yanı sıra 15 yıl muhtarlık, bir dönem muhtarlar derneği başkanlığı yaptım. Derken, kırk yılım Kocaali’ye hizmet için geçti. Siyasi büyüklerimizin yanında yetiştik. Milletle bir ve beraber olduk. Şimdi de Allah’ın izniyle yönetime talip olduk. ‘Plansız programsız şehir yönetilmez’ diyerek bunun çalışmasını yaptık” şeklinde konuştu.

Başaracağız

Kocaali için hazırladıkları projelere dair açıklamalarda bulunan Yeniden refah Partisi Kocaali Belediye Başkan Adayı Recep Erdoğan bulvar projesi, karma sanayi sitesi projesi, sanayi imar alanı, Kocaali – Hendek çevre yolu projesi, merkez ve sahile yönelik yeni yerleşim ve konut alanı, yeni belediye binası, sosyal gelişim merkezi projesi, sahil rekreasyon projesi, dalgakıran projesi, belediye tarım birimi kurulması, denizcilik fakültesinin desteklenmesi, Melen yat limanı projesi, 18 düzenlemeleri, toplu taşıma projeleri, çevre düzenleme projeleri, deprem risk analizi, engellilere yönelik projeler, aşevi projesi, Çamdağı mesire alanı projesi, belediye muhtarlar birimi çalışması, sportif faaliyetlerin desteklenmesi gibi bir çok projeye dair detaylı açıklamalarda bulundu. Projelerini nasıl hayata geçireceklerini iyi bildiklerini ve göreve gelmeleri halinde kısa süre içerisinde adım atacaklarını belirten Erdoğan “Bizler hazırlığımızı yaptık, çalışmamızı, planlamamızı yaptık. Sanayisinden yerleşimine, turizminden ulaşımına, yeni yapılanmasından sosyal alanlarına kadar, tarımsal faaliyetlerine kadar her şeyi ile yenilenmiş, insanların sokaklarında rahatça dolaşabildiği bir Kocaali inşa etmek istiyoruz. Bunun için yola çıktık. Allah’ın izni sizlerin de desteği ile bunu başaracağız” şeklinde konuştu.