Spor

Lider tam gaz (4-1)

Lider tam gaz (4-1)

2.Amatör Küme Kuzey Grubu’nda lider durumda bulunan Darıçayırıspor, ev sahibi olarak çıktığı müsabakada Kuyumculluspor’a acımadı. Rakibi üstünde ilk dakikadan itibaren baskı kuran mavi-beyazlılar erken bulduğu golle rakibinin dengesini bozmayı başardı.

Golü erken buldu

Karasu Şehir Stadı’nda pazar günü oynanan müsabakada Darıçayırıspor ile Kuyumculluspor karşı karşıya geldi. Grubun iddialı takımlarının karşı karşıya geldiği maça bozuk havaya rağmen taraftarın ilgisi de oldukça yoğun oldu. Maçın ilk dakikalarından itibaren oyun üstünlüğünü ele geçiren Lider Darıçayırıspor, ardı ardına geliştirdiği ataklarla rakip defansın dengesini bozdu. Karşılaşmanın 14. dakikasında Mesut ile 1-0 öne geçen mavi-beyazlılar, 42. dakikada Uğur ile farkı ikiye çıkardı ve soyunma odasına rahat gitti.

Toparlanamadı

Karşılaşmanın ikinci yarısında toparlanıp rakibi üzerine hücum denemeleri yapan Kuyumculluspor, maçın 55. dakikasında Şahin’in ayağından gelen gole engel olamadı ve fark üçe çıkmış oldu. Bu golün hemen ardından Kuyumcullu Yusuf ile umutlandı. 57. dakikada gelen bu gol ile skor 3-1 oldu. 77. dakikada golün sahibi Yusuf kırmızı kartla oyun dışında kaldı. Bu dakikadan sonra iyice rahatlayan Darıçayırıspor, Ali’nin ayağından bulduğu golle skoru belirledi. Lider Darıçayırıspor sahadan 4-1 galip ayrılmış oldu.

Bozuk havaya rağmen seyircilerin maça ilgisi oldukça yoğun oldu
Darıçayırıspor lider olarak çıktığı müsabakada farklı galibiyet elde etti
Oyun üstünlüğünü elden bırakmayan Darıçayısıspor, taraftardan da tam not aldı